18.4.2010 – Modelárska sobota

Keďže málo cestujem 😉 tak som si v sobotu spravil výlet na Vysočinu. Okrem iného som stihol zúčastniť sa ako divák Majstrovstiev ČR modelov automobilov v mierke 1:18 v Polnej a v podvečer aj nesúťažného stretnutia leteckých modelárov v Havlíčkovom Brode. Super bolo.

Na tento dátum bolo naplánovaných množstvo udalostí, ja som mal naplánovaný cyklistický TestFest vo Vyškove (pred kúpou nového bicykla som si ich zopár chcel vyskúšať), ale keďže celý týždeň predtým lialo a nemal som chuť byť uzimený a zablatený, zvíťazila vzdialenejšia Vysočina a spojenie rodinnej záležitosti a modelárstva.

DSC05228

Predpoludním som sa dostal do zámku v Polnej, malého mestečka medzi Jihlavou a Žďárem nad Sázavou. Rozjazdy v spoločenskej sále už boli v plnom prúde, tak som sa chvíľu pozeral a snažil sa identifikovať jednotlivých jazdcov na tribúne a ich modely. Dosť mi v tom pomáhal automatický elektronický komentár a zobrazovanie informácií z riadiaceho počítača pretekov projektorom na stenu vedľa tribúny divákov. Už po chvíli si ma všimli moji kamaráti a tak som väčšinu času na týchto otvorených majstrovstvách ČR v kategórii 1:18 trávil rozhovormi v depe, ako pozeraním sa na pretekársku dráhu.

Pôvodne som uvažoval, že sa Majstrovstiev zúčastním ako jazdec, ale potrebné súčiastky na môj model Scalpel som nedostal načas a preto som model nemohol dokončiť, čo ma dosť mrzí, pretože na ďalšie preteky budem musieť čakať až do jesene, kedy sa v Čechách opäť začne halová sezóna.

Reportáž z pretekov vrátane sérií videa a fotografií nájdete na serveri masters.cz

Podvečer som sa presunul do neďalekého Havlíčkovho Brodu, kde ma na letisku už čakali moji leteckí modelárski priatelia. Otvárali ten deň novú búdu aj leteckomodelársku sezónu. K videniu boli rôzne súťažné aj rekreačné modely, prevážne s elektropohonom a dobrú náladu doplňovali buřty a pivko. Kompletnú fotodokumentáciu nájdete tu

Bol to prima začiatok víkendu, škoda len, že je to tak ďaleko. Teda cez víkend.

Nechajte komentár

Môžete použiť nasledovné HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.