Asi som dolietal

Aspoň teda na záhrade. Pretože na lúke, cez ktorú som sa dostával na letovú plochu, sa objavili drevené stĺpy. A zrejme sa bude robiť plot. Takže budem mať sťažený prístup alebo sa budem snažiť lietať v prudkom svahu na svojom. S rizikom pristátia u susedov 🙂

Susedovi cez lúku chodil množstvo ľudí krížom. A vychodili široký chodník. Predtým chodievali aj cez našu lúku a dokonca dvor, ale museli zmeniť trasu 😉 A vo výsledku ničili lúku hornému susedovi. Takže sa zrejme rozhodol si svoj pozemok ohradiť, aby mu po lúke nechodili, trávu neničili a mal kde pásť koníka. Pre mňa to zrejme znamená, že už sa zo svojho pozemku nedostanem ľahko na družstevnú lúku, kde som po jarnom (jedinom) kosení potom mohol hoci kedy dať si jeden, dva či tri lety.

IMG_4986

Takže budúci rok budem musieť sadnúť do auta, obísť cintorín a vyjsť poľnou cestou až nad lúku, kde som lietaval a po skončení letového dňa zase sa autom vrátiť k sebe do dvora. Nie je to ďaleko, len už to nebude také pohodlné a zaberie mi to viacej času. Na druhej strane mi pribudne asi 500 m lúky, nad ktorou sa budem vznášať.

Nevadí, túto jeseň dokončím druhý vyvýšený záhon aj regál, na jar mi ostáva len rekonštruovať rumpálovú studňu a snáď to bude z veľkých modelov 1:1 na mojom pozemku všetko. Takže nejaký kilometer na „letisko“ a kilometer späť ma nezabije.

Téma:  ,

Jeden komentár k Asi som dolietal

  • Ďusi  napísal:

    Nakoniec to až také „horúce“ nebude. Stretli sme sa so susedom, potvrdil mi budovanie elektrického oplotka, ale ráta s tým, že budem mať umožnený prechod cez jeho lúku. Skvelé.

Nechajte komentár

Môžete použiť nasledovné HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.