Čaká ma náročný automodelársky víkend

Zmeny termínov v kalendári pretekov a konanie modelárskej konferencie mi poriadne zamotali hlavu. V jeden deň sa totiž mali konať preteky v Košiciach aj v Karloviciach pri Zlíne. No nakoniec sa košický jazdí v sobotu a karlovický v nedeľu. Hádajte, kde budem?

Minulý pretek vo Valalikoch pri Košiciach sa mi mimoriadne vydaril, veď som o tom nedávno písal. Takže som sa prihlásil aj na decembrový pretek. No zdá sa, že tento raz to nebudem mať také jednoduché. Je štvrtok poludnie a v prihláškach svieti celkom sedem mien. Šiesti východniari sa isto na mňa pripravili a budú mi to chcieť na trati vrátiť 😉 A možno sa do piatku večera ešte niekto prihlási a bude to celkom zaujímavý pretek. Bolo by to aj dobre, lebo sedem áut v rozjazde sa mi vidí veľa, po štyria či po piati by to bolo akurát. Aj vzhľadom k tomu, že kolegovia jazdia aj iné kategórie, aby bolo času nie len nasadzovať a vymeniť modely, ale aj na servis. Alebo že by sme si to v siedmych rozdali na trošku dlhšie časy, povedzme na sedem minút?

Samozrejme aj ja som si svojho Scalpela na pretek pripravil. Baterky dobijem v piatok na prevádzkové napätie, auto mám vyčistené a premazané, skontrolované.

Najmä preto, že v sobotu večer sa len vrátim domov vyspať, najesť, doplniť zásoby kávy a v nedeľu ráno zamierim na opačný koniec, na západ do Karlovíc. Mám to trochu ďalej, do Košíc asi dve a pol hodiny, do Karlovíc tri a pol, ale teším sa. Sme zatiaľ prihlásení piati v 2WD 1:18, ale vidím tam mená Lukáš Diblík a Sváťa Hájek, starí kamoši a skvelí jazdci. Takže na nedeľu si dávam svoje obľúbené predsavzatie, strata do 20 percent na Lukáša, ehm na víťaza preteku 😉

Pre informáciu, jazdí sa tu. Miesto v aute mám, keby ste niekto sa chcel zviesť. Aj do Košíc asi pôjdem sám, nikomu sa nechce tak zavčasu vstávať a nedajbože celý deň krútiť volantom na vysielačke.

Takže mám pred sebou celkom náročný víkend, po nedeli dám vedieť, ako bolo.

Nechajte komentár

Môžete použiť nasledovné HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.