Chystáme ďalšiu modelársku výstavu

Prezentovanie našej práce pred verejnosťou sme začali aplikovať už dávno a preto vieme, že to prináša svoje ovocie. Za každých podmienok sme vedeli nájsť cestu k svojim priaznivcom aj divákom z radov laikov a tak tomu bude aj teraz, vo februári 2017.

Už za minulého režimu sme sa zúčastňovali v rámci Zväzarmu na propagačných akciách v okrese alebo sme ich len sami pre našich priaznivcov pripravili. Lietali sme s malými modelmi, s raketami aj rádiákmi, neskôr jazdili s predvádzacími bugynami nielen pre protifašistických bojovníkov alebo na dňoch obce, ale aj pre odborové organizácie najväčších zamestnávateľov. Potom nebol problém dostať sa k „úzkoprofilovému materiálu“ alebo aj finančnej podpore. Dobré public relations sa skrátka vyplatí, je to reklama a tá prináša nie len dobré vzťahy, lepšie pochopenie, ale aj príspevky na činnosť.

Keď skončila zlatá éra modelárstva a jeho financovanie štátom, vedeli sme sa preorientovať a medzi prvými mali sponzorov nielen z radov súkromníkov, ale aj štátnych podnikov. A pri každom preteku sme nezabúdali ich nie len osloviť, ale aj predať ich produkty. Nevýhodou súťažných brusov je nemožnosť ich ľahko prezentovať medzi ľudmi, nie všade sú vhodné podmienky. Keď sa naše súťaženie presunulo do „závetria“ mimo centrum, našli sme iné spôsoby.

výstava modelov

Mimo sezónu, teda v zime, sme organizovali výstavy. Kým sa dalo, bolo to pred Vianocami vo výstavnej sále Kultúrneho domu. Dokonca sme uchránili naše propagačné tabule pred prelepením rozvášnenými novembrovými revolucionármi 1989. Keď sme nedokázali pokračovať vo výstavách pre prudký nárast samofinacovania každého a všetkého, poskytli nám útočisko výklady miestnych súkromných firiem na hlavnej ulici. Namiesto odborného sprievodu a zasväteného komentára sme modely vybavili ochrannou sieťou a textovými popiskami. Nás ani kapitalizmus len tak nezastavil 😉

výstava 2001

výstava 2004

výstava 2008

Keď dostali „kulturisti“ rozum a pochopili, že nie všetko je kšeft, dohodli sme návrat našich modelov do výstavnej siene. A zmenili december na február. Teraz robíme modelárske bienále. A za tie dva roky dokážeme postaviť (a uchovať) dostatok modelov, aby sa ľudia mohli pozerať na vždy nové a nové stroje. Záujem majú aj médiá, legendárne bolo vystúpenie pod krycím menom Juraj v televízii Joj 😉

Už od minulého týždňa sú v meste Veľký Krtíš vylepené plagáty, ktoré oznamujú, že vo výstavnej sále Kultúrneho domu vo veľkom Krtíši sa v dňoch 20. až 24. februára 2017 v čase od 10:00 do 16:00 uskutoční výstava všetkých druhov modelov. Všetci ste srdečne pozvaní a vítaní. Sprevádzať vás celou výstavou bude Miro K. a Ďusi. Tešíme sa na Vašu návštevu.

Nechajte komentár

Môžete použiť nasledovné HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.