Dielňa

Niekoľko záberov z našej dielne, jej vybavenia aj ako skladujeme materiál alebo hotové lietadlá.


DrziakList-2

fixy

Centropen Permanent fixy sú skvelé na povrchovú úpravu modelov z Depronu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Keď je už Juniorov veľa, nastáva problém, kam s ním. Poslúžiť môže polystyrénový dekel z mrazničky, zvyšky smrekových nosníkov, trochu Purexu a potom už len nájsť voľné miesto v klubovni 😉

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rovnako trupy dokážu zaberať dosť miesta. V tomto prípade poslúžil drevený rám a pletivo na králikárne.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nami používané lepidlá na Depron: Soudal 66A a.k.a Purex spolu s malou bralenkou 25 ml z lekárne a kontaktný PorexCeys (pozor, lepený spoj sa na svetle do roka rozpadne!).

lepidla1

UHU Por, kontaktné lepidlo na polystyrén

MAKUS1

MAKUS2

MAKUS3

MAKUS5

naradie-1

Hoblík Narex je ideálny na opracovávanie odtokových líšt a krídeliek. Balzovú lištu prilepíme dvomi malými kúskami obojstrannej lepiacej pásky na spodnú dostičku.

naradie-2

naradie-3

Brúsne hranoly na „špongii“ rôznej zrnitosti alebo samolepiaci (suchý zips) šmirgel do vŕtačky na drevenom hranolčeku, rôzne lámacie nožíky a žiletka/pílka na rezanie balzových líšt.

naradie-4

naradie-5

Oceľové a polyamidové valčeky (zvyšné polotovary z predchádzajúcej malosériovej výroby), prírezy z drevotriesky s kolmými hranami, fix permanent a gelové pero na Depron. Nesmú chýbať špendlíky zapichnuté v kúsku polystyrénu alebo EPP.

naradie-6

Polystyrénové misky z mäsa alebo zeleniny sú nie len vhodným materiálom napr. na prepážky, ale poslúžia aj na odkladanie malých dielov alebo ako príručný smetný košík.

podlozky

smirgle

Na brúsenie sa nám osvedčili drevené hranoly s nalepeným suchým zipsom a výrezy z brusnych kotúčov.

suchac

Suchý zips z galantérie poslúži nie len na upevnenie šmirgľa, ale aj prijímača alebo regulátora v lietadle.

znacky

Nechajte komentár

Môžete použiť nasledovné HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.