Kategória Download

TurboCAD 2D

Free program na čítanie DXF a DWG modelárskych výkresov a ich tlač.


Čítať ďalej

Návod na nabíjačku iCharger 1010B+

Nabíjačky z produkcie iCharger si získali veľkú obľubu. Ak nevládnete angličtinou, iste vám dobre poslúži tento tento český návod.

Čítať ďalej

Manuály k vysielačom

Potrebujete nastaviť svoj vysielač a nemáte po ruke manuál? Tu nájdete k tom veľmi často používaným vysielačom. Futaba FC-16, FC-18 a Optic 6.

Čítať ďalej

Plány Junior

Plány na modely Junior z Depronu. Rôzne verzie.

Čítať ďalej

Návody na striedavé regulátory

Potrebujete nastaviť (napípať) striedavý regulátor a neviete ako? Pripravil som na stiahnutie dva návody na najpoužívanejšie regulátory v našom klube.

Čítať ďalej

Tucano 767 mm plán

plánik v jpg na Tucano o rozpätí 767 mm

Čítať ďalej

Junior mini 900 mm

Menší model Juniora, najmä pre ľudí obľubujúcich klasickejšiu stavbu s Depronom. Vhodné pre pohon strieďákom a LiPolkami.
Rozpätie 900 mm

Čítať ďalej

Plán na Elektrovetroň – EVO5

Tak som sa konečne dostal k tomu, že som dokreslil trup a krídla do rozpracovaného plániku na EVO5 vrátane rezu krídla s profilom a kótami.

Čítať ďalej

Koľko ten elektromotor žerie? Znesú to baterky?

Akú vrtuľu mám použiť? Nebude to slabé? To elektromotor len tak málo vydrží?
Také a podobné otázky si iste kládol každý zo začínajúcich elektroletcov a niektorí si ich kladú aj teraz. S metódou „pokus/omyl“ si iste môžeme užiť kopec srandy, s narastajúcou zásobou nepotrebných vrtulí a s počtom spálených motorov či preťažením zničených akumulátorov však klesá nielen intenzita úsmevu na tvári, ale aj zásoby v peňaženke a je čas poobzerať sa po niečom možno menej veselom, o to však účinnejšom. Ak vás zaujímajú elektrolety, dávate prednosť exaktnejším metódam postupu vpred a Vašou doménou sú „plechovky“ a NiCd/NiMH akumulátory, čítajte ďalej.

Ešte nedávno som si otá...

Čítať ďalej