Efektívne brúsenie balzových líšt

Potrebujete vybrúsiť balzovú lištu a stále vám uteká po stole alebo sa vykrúca v ruke? Poradíme, ako na to.

V prvom rade pri brúsení netreba držať šmirgel v ruke, lebo prítlak nie je rovnomerný a ľahko sa vybrúsi do balzy kadejaká vlnka. Brúsny papier by mal byť pripevnený k malej rovnej doštičke, najlepšie sa nám osvedčilo polepiť doštičku suchým zipsom a prikladať výrezy z brúsnych papierov na kotúče brúsok, ktoré sú vybavené suchým zipsom a aj pri vyššej cene majú vyššiu životnosť. Po otupení jednoducho šmirgel stiahneme a nahradíme novým, prípadne s inou veľkosťou zrna.

smirgle

Inou možnosťou je zakúpiť šmirgľovacie špongie, ktoré majú dostatočnú tuhosť a vyrábajú sa s rôznou veľkosťou brusiva.

naradie-3

Keď už máme vhodné náradie, treba ešte „umravniť“ lištu, aby nám nebehala kade-tade po stole. Stačí malými kúskami (5 x 15 mm) obojstrannej lepiacej pásky prilepiť brúsenú lištu k drevotrieskovej doske a potom sa už môžeme sústrediť na samotné brúsenie, či už do hladka alebo napr. do profilu odtokovej lišty. Po skončení práce lámacím nožíkom odrežeme lištu od podložky a prípadné zvyšky lepidla odstránime napr. liehom, prípadne benzínakoholom (z lekárne).

Ďusi
DepronTeam Veľký Krtíš

Nechajte komentár

Môžete použiť nasledovné HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.