Kategória Sklabiná

Návšteva u nás v klube

Radi chodíme na akcie, poriadané inými klubmi, kde si nie len polietame, ale aj stretneme kamošov a podebatujeme s ľudmi, ktorých poznáme. No s rovnakým cieľom prídu na rôzne lietania pre radosť aj ostatní, takže s niektorými ľuďmi stihneme prehodiť len pár slov. A tak Mira napadlo, že by sme mali opäť zorganizovať spoločné lietanie s kamošmi z Lučenca. Jednak nadviazať na tradičné spoločné lietania z čias depronových Juniorov, jednak im takto poďakovať za pohostinnosť, ktorá sa nám vždy dostane na ich letisku v Lučenci.

Čítať ďalej

Úplav je sviňa

Vedia o tom všetci piloti skutočných lietadiel. Najmä tí z malých lietadiel si dávajú pozor, aby sa nedostali do úplavu za veľkými lietadlami, pretože by mohli mať vážne problémy. Dnes som si to vyskúšal na letisku Sklabiná aj ja. Spadol som s modelom v úplave za ultralightom. A prišlo to veľmi rýchlo, náhle. Nabudúce si budem dávať pozor, veľký pozor!
 

Úpla...

Čítať ďalej

Jesenné skoro-daždivé lietanie

Už v piatok som zaregistroval, že predpoveď počasia pre Krtíš na nedeľu dáva šancu na lietanie. Uprostred dažďa a sivých oblakov tohto týždňa sa objaví niekoľkohodinové okno, počas ktorého sa ukáže slnko a stíchne vietor. Keďže som mal pripravené dve lietadlá a baterky nabité, v nedeľu na poludnie som odviezol priateľku na záhradu a sám sa vydal do klubu naložiť modely a vybral som sa smer Sklabiná letisko. Slnko medzitým bolo opäť schované za oblakmi

Čítať ďalej

Sklabiná 2012-03-18

Canadair z depronu so strieďákmi Turnigy alebo nová Bellanca. Či osvedčené malé Tucano. Aj to lietalo koncom marca u nás na Sklabinej.

Čítať ďalej

Sklabiná 2010-04-25

Koncom apríla bolo tak teplo, že sme lietali „hore bez“. A tým nemyslím naše modely, ale nás, modelárov. Hore bolo modelov plno. Po nebi sme preháňali okrem depronového Canadaira aj Sebartovu Katanu a plno ďalších modelov.


Vlado „Br...

Čítať ďalej

Sklabiná 2009-12-27

Aj deň po Vianociach sme sa vybrali na letisko. Dostali sme totiž návštevu z Lučenca a bol by hriech, neísť si spolu zalietať. Do vzduchu sa tak dostal opäť Grippen aj lučenská delta. Zima nezima, die sa do Sklabinej!

Čítať ďalej

Štefanské polietanie 2009

Po upršaných dňoch sme sa ráno 26.12. zobudili do slnečného dňa. Bolo len otázkou času, kedy zazvoní prvý telefón. Ja som už mal nalinkovaný rodinný program, ale keď sa ozvali kamaráti z Lučenca, že by chceli prísť polietať, nedalo mi a program som si trochu posunul. Nakoniec sme sa po jednej hodine stretli na letisku bez nich, ale aj tak to stálo za to.

Čítať ďalej

Viper a cyklistky

Ako som spomínal v aktualite, došlo na letisku Sklabiná 14.7.2009 takmer k nehode. V poslednej chvíli sa nám podarilo „zahnať“ dievčatá z dráhy do trávy, aby sa nestali obeťou pristávajúceho lietadla.

Boli sme s ...

Čítať ďalej

Incident na letisku 2009.07.14

Občas na letisku stretnete divné tvory. Hlavu to má, ale mozog nie, nohy to má, ale utekať to nevie.

Čítať ďalej

Sklabiná 2009-05-09

Dva Maťove stroje, Brko a dmychadlový Hawk v červenej kamufláži.

Čítať ďalej