Leje ako z krhly

S týmto som sa zobudil asi o pol ôsmej ráno v sobotu štrnásteho mája. Predpoveď počasia neklamala. Keby bolo krajšie, nie som v posteli, ale už som v klube a balím na otváranie neba v Lučenci, ktoré bolo na tento deň plánované. Škoda. Pri takomto počasí nebudem ani lietať v Lučenci ani sa realizovať v záhrade. Dokonca ani na bicykel nemôžem ísť a fotografovať tiež nebudem. Takéto počasie je dobré na jediné: na oddych.

V záhrade trávim veľa času, takže som sa tešil na túto sobotu, aj keď som to bral ako oddychový deň s fotoaparátom v ruke. No Miro ma statočne presviedčal, že Andulu zvládnem aj bez predchádzajúceho tréningu, že sa nemusím báť, že to neuriadim.

Andula je 1,2 m EPP model dvojplošníka, s ktorým lietam nie len maketovo pomaly, ale aj akrobačku, keď sa cítim. Baterky by som hravo dobil na letisku, keďže máme v klube elektrocentrálu a nemusíme sa báť, že vymlátime baterky v autách. Kedysi som na rozlietanie sa používal EPP model E-III Eindecker, ale dnes je to už len model na ukážky, s ktorým lietam pokiaľ možno maketovo a za bezvetria.

No všetko je inak. Modely ostali v klube, foťák na poličke a ja doma. Aspoň som dopísal články, ktoré som mal rozpracované alebo naplánované. A popri tom oddychujem, po posledných dvoch týždňoch to silne potrebujem.

Vonku leje ako z krhly. Prvé tohoročné polietanie si musím nachať na inokedy.

Nechajte komentár

Môžete použiť nasledovné HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.