Modelbazar – oplatí sa?

Zhruba pred rokom som si kládol rovnakú otázku. Mal som doma aj v klube nejaké už nepotrebné modelárske vybavenie a súčiastky a tiež som mal záujem kúpiť iné. V podstate sme plánovali kompletne „prezbrojiť“ z elektroáut a spaľovacích lietadiel na elektrolety/deproňáky.
Aké sú teda výsledné skúsenosti s „obchodovaním“ na serveri www.modelbazar.cz ?

Po mojej, dnes už môžem povedať, že ukončenej automodelárskej kariére, mi doma ostalo dosť súčiastok, elektromotorov, regulátor, ale aj nejaký starší letecký materiál, ako napr. staršie rádio, detonačný motor a podobne, o čom som bol presvedčený, že aj keď nové, pre mňa je to už nepotrebné vybavenie, pretože sa chcem uberať iným smerom. Keď som si popozeral modelbazar, napadlo mi, že dosť toho, čo mi doma zvyšuje, by sa možno dalo predať a zároveň som si nemohol nevšimnúť ponuku vecí, ktoré ma mohli zaujímať.

Spomenul som to kamošom v klube a tak sme prebrali náš sklad vrátane materiálu z čias Zväzarmu a DOSS a určili zásoby, ktoré jednoznačne nepotrebujeme. Digitálom som nafotil postupne všetok materiál a dal sa uverejňovať inzeráty. Na niektoré veci som mal okamžité reakcie, niektoré inzeráty som musel opakovať niekoľko mesiacov. Pomocou mailov a občas aj telefonátov sme dohodli spôsob doručenia aj zaplatenia a naše zásoby postupne opustili náš sklad a putovali prevážne do Čiech.

Postupne, ako sa začali kupiť české koruny, oslovoval som inzerentov pre mňa zaujímavého materiálu a postupne sa u mňa začal objavovať zaujímavý materiál. Výsledkom niekoľkomesačného snaženia bolo, že v podstate veci, ktoré by som bol za iných okolností vyhodil, sa premenili na nabíjačku, mikroservá, prevodovky, sklopné vrtule na naše deproňáky. Verím, že pomohli alebo urobili radosť ľuďom, ktorí si ich kúpili, rovnako, ako tie kúpené pomohli nám. Ak moji „obchodní partneri“ čítajú, aj touto cestou im ďakujem za spoluprácu.

Ak mám zhrnúť svoje skúsenosti (klop, klop na drevo) tak musím konštatovať, že som mal šťastie na serióznych ľudí a čo ponúkali, to som aj dostal a to buď nové alebo vo veľmi dobrom stave. Dúfam, že aj moji partneri majú rovnaký pocit.

Nemôžem Vám radiť, či máte kupovať a predávať na www.modelbazar.cz. No môžem Vám povedať, že mne sa to oplatilo a určite by sa pridali k tomuto konštatovaniu aj moji kolegovia z klubu. Preto aj teraz modelbazar sledujem každý deň a občas niečo zaujímavé kúpim a opäť pripravujem sériu fotografií vecí, ktoré by som rád ponúkol.

Téma:  ,

Jeden komentár k Modelbazar – oplatí sa?

  • msob  napísal:

    Súhlasím, aj ja mám s modelbazarom dobré skúsenosti – alebo som mal tiež šťastie na seriózne partnery-modeláre.

Nechajte komentár

Môžete použiť nasledovné HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.