Modely lietadiel z depronu: lacno, rýchlo, bezpečne. A lietajú!

Keď som počas Vianočných sviatkov 2006 dospel k rozhodnutiu a realizoval tento Modelweb a postupne som sem presťahoval všetky svoje doteraz publikované informácie a fotografie o modeloch lietadiel, zverejnil rôzne plány na modely a odkazy na zaujímavé stránky s nádejou, že web bude užitočný aj pre Vás, jeho návštevníkov, netušil som, akú odozvu bude mať. Postupne som fotogalériu rozšíril o fotografie vás, úspešných staviteľov depronových modelov a pridal aj diskusné fórum. Snažím sa pridávať vždy nové a nové články s novými modelmi alebo ich vybavením. Pritom chcem, aby to vždy boli modely jednoduché, lacné a dostupné cenou aj stavbou začiatočníkom a ľuďom, ktorí modely vidia tak, ako ja: Ako príjemnú a zaujímavú zábavu a oddych.

Dúfam, že aj naďalej bude web pre vás zaujímavý a prínosný.

Zdá sa vám tento text povedomý?

Máte pravdu!

Bol uverejnený ako prvý príspevok – aktualita môjho Modelwebu v roku 2007, ktorý sídlil na adrese http://webservis.sk/modelweb. Teraz, v júni roku 2014 dozrel čas na zmenu. Nie len, že blog dostal novú adresu, http://rcmodely.nasehobby.sk, ale dostal aj nový engine, teta redakčný systém, na ktorom je prevádzkovaný. Ja viem, že čitateľom môže byť v podstate jedno, čo je v pozadí ich obľúbeného modelárskeho magazínu, ale pre mňa, jeho správcu, to celkom jedno nie je. Hoci v čase štartu prvého bol United Nuke systém dobrým riešením, neskôr sa niektoré jeho vlastnosti ukázali byť jeho slabinou. Jednou z nich bol nie celkom dobrý editor na prípravu článkov, ktorý vyžadoval isté technické zručnosti od prispievateľov a druhou nie najlepšie konštruované adresy jednotlivých článkov, ktoré sa nedali zapamätať a nedalo sa z nich „uhádnuť“, o čom je článok. To malo vplyv aj na umiestňovanie článkov vo vyhľadávačoch. A treťou, najväčšou, slabinou systému boa slabá obrana proti komentárovému spamu. Po slovensky povedané, systém United Nuke dovoľoval registráciu robotom, ktoré do svojho podpisu vkladali odkazy na rôzne, aj „problémové“, www stránky. A to malo vplyv aj na pozície webu vo vyhľadávačoch. Nepriamo aj na jeho čítanosť. Hoci viem, že v poslednom čase som málo prispieval na tento web. Práve preto, že som prispieval na iné zo zbierky svojho malého internetového vydavateľstva, na ktoré sa prispievalo ľahšie, pohodlnejšie a ktoré aj zarábali.

Vitajte teda na Vašom aj mojom Modelwebe, ktorý beží už na WordPresse. Pre udržanie kontinuity budem presúvať jednotlivé články zo starého webu s dátumami pôvodného vydania. Smutnou správou je, že registrácie zo starého systému tu nefungujú, takže by ste sa mali znova zaregistrovať. Výhodou tohto prevodu registrácií bude, že nebudú v databáze žiadne mŕtve duše. Časom presuniem aj jednotlivé galérie určite zriadim diskusné fórum. Ak budem mať dosť času, zrejme presuniem aj príspevky. O tom, koľko času budem mať, rozhodne aj úspešnosť nového vydania webu u vás, modelárov a čitateľov. Ak sa vám web páči, prosím zdieľajte články na sociálnych sieťach. Ďakujem. Ďakujem, že ma čítate, ďakujem za stretnutia s vami na letiskách rôznych akcií a dúfam, že už sa opäť budem môcť zúčasťňovať aj ako pilot.

Téma:  

Nechajte komentár

Môžete použiť nasledovné HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.