Nové guličkové diferenciály pre 4WD osemnástky

Po istej odmlke prináša ALSracing opäť niečo pre priaznivcov osemnástok. Kto jazdí súťažne s modelmi 4WD vie, že základom úspechu sú kvalitné diferenciály. Možností aké použiť je pochopiteľne viac, od plastových po kovové, od originálnych výrobcov až po tuningovej firmy ázijskej proveniencie. Prevedenie týchto diferenciálov je napospol u všetkých výrobcov totožné a len málokedy naozaj kvalitné s dlhou životnosťou.

Typickým a takmer zhodným problémom týchto produktov (myslené tých kovových) je časté a pomerne rýchle opotrebovanie časti unášačov v miestach kde do nich zapadajú oceľové kolíky kardanov. viď. foto.

diferenciál

Niekedy poškodenie môže dosiahnuť taký rozsah, že už ani nejde zložiť ložisko.

V riešení tohto problému som sa nechal inšpirovať u modelov 1/10. Tu sa prenášajú väčšie výkony a tak by riešenie z osemnástok, teda kolíček priamo do drážky unášača vydržalo ešte menej. Tu sa ako je známe používajú tzv. podkovičky či céčka ktoré zväčšujú plochu kontaktu kardanu v drážke. Tento diel je napospol považovaný za spotrebný a pri opotrebení, resp. otlačení sa jednoducho vymení. V diferenciále ALSracing 1:18 bol použitý rovnaký princíp, ale vzhľadom k nižšej záťaži a k použitému materiálu podkovičky (delrin), možno predpokladať výbornú životnosť unášačov aj vlastných vložiek (podkovičiek).

diferenciál

Viac na priložených fotkách.

deferenciál

deferenciál

Diferenciál vrátane 2ks vložiek je možné objednať tu.

Samostatné vložky a tiež podložky a guličky sú taktiež k dispozícii.

******************
Pokiaľ Vás ponuka ALSracing zaujala, môžem Vám sprostredkovať nákup ich výrobkov a ich dopravu na Slovesnko. Zavolajte mi alebo ma kontaktujte pomocou správy.

Nechajte komentár

Môžete použiť nasledovné HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.