Sklabiná 19.7.2007 – Tréning robí majstra

Dnes teplota na slnku nedosiahla 50 °C, a ani veľmi nefučalo, tak som si povedal, že po jednodňovej prestávke znova pôjdem na letisko s EVO5, najmä vyskúšať nové info o aku v praxi.

Dalo sa to zniesť a vietor bol asi polovičný, než aký ma donútil skontrolovať dĺžku letiska v pondelok. Na DF mojehobby.cz som si overil, že NiCd aku N500AR znesú nabíjanie automatikou 2-3 A bez problémov a dokonca až 8 A pri životnosti 3 roky. Tak som si povedal, že to skúsim. Do extrému som však nechcel ísť, tak som na Ultramatke 12 nastavil automatiku 2A a skúsil to.

Sklabina20070719

Keďže trochu fúkalo, sedemčlánky som nechal v kufríku a vybral osemčlánky. Nabité. Dal som prvý let a zistil som, že až taký nabitý ten aku nie je, do minúty som bol na zemi. Tak som pustil U-12 a šiel na druhý let. Ako z kopíráku. Aspoň som mohol skontrolovať nabíjanie. Prvú sadu to nabíjalo blízko 2A a za 22 minút bola plná, niečo kolo 550 mAh. Druhá sada išla skoro furt na 2A za 17 minút 520 mAh. Celkom zaujímavé. Do modelu som ich dával asi 5 minút vychladené a mal som pocit, že motor je o čosi živší, ako pri predchádzajúcom „šolíchaní“ na 0.7 A. No na NiMH TT1100 nemajú.

Vzhľadom na slabý vietor som sa držal sčasti pri zemi a sčasti blízko. Vyplatilo sa, nemusel som pre model viac, ako desať krokov a radšej som si nechal v aku nejakú tú sekundu rezervu.

Na neplánovane posledný let som použil NiMH sadu. Medzitým vietor úplne ustal a stúpania boli plynulé. Nie že by sa mne alebo modelu niečo stalo, len som si na tri stúpania v čase celkom sedem minút polietal 23 minút. Termika jak… ozaj, k čomu sa prirovnáva termika? Skrátka som vystihol dve miesta, kde to naozaj nosilo a snažil som sa teda v tých miestach udržať čo najdlhšie. Deproňák však predsa len má svoj odpor a po čase som z termiky jednoducho vypadol. No ale kým som bol tam, tak to bol zážitok. Len mám trochu strach, či sa mi bude po takomto zážitku chcieť lietať s Juniorom a Variantom 😉

Po dnešku som prestal závidieť kolegom z Medlánek. Dnes totiž pokosili repku a v tom strnisku sa usídlila srnka, ktorá si veľa nerobila ani z kombajnu ani z liazky a pobehovala okolo dráhy 🙂
Len to strnisko s polmetrovými byľami hrubými ako malíček vyzerá pre deproňáky nebezpečne 🙁

Nechajte komentár

Môžete použiť nasledovné HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.