Štefanské polietanie 2009

Po upršaných dňoch sme sa ráno 26.12. zobudili do slnečného dňa. Bolo len otázkou času, kedy zazvoní prvý telefón. Ja som už mal nalinkovaný rodinný program, ale keď sa ozvali kamaráti z Lučenca, že by chceli prísť polietať, nedalo mi a program som si trochu posunul. Nakoniec sme sa po jednej hodine stretli na letisku bez nich, ale aj tak to stálo za to.

Maťo najskôr „prevetral“ starší polystyrénový Hornet.

Hornet

Hornet

Hornet

Hornet

Hornet

OLYMPUS HornetCAMERA

Hornet

Hornet

Hornet

Hornet

Hornet

Hornet

Hornet

Hornet

U Mira sme obdivovali povrchovku jeho malej stíhačky. Model z depronu je tri razy lakovaný Pamlakom a brúsený a nakoniec vyleštený autovoskom a vyzerá ako malý kompozit. Na jeho letový prejav sme veľmi zvedaví.

Maťo predviedol aj Reventona. Model opäť z depronu, potiahnutý samolepiacou fóliou, pohon Turnigy 3536 1100 Kv (ak sa nemýlim). Na snímke je Maťov typický postoj tesne pred odhodom modelu:

Mario predviedol svoju stíhačku, tentoraz MIG29, opäť depron a jeho obľúbená samolepiaca fólia. Model poháňa Turnigy 2826 s 1900 kV v tlačnom usporiadaní s 7″ vrtuľou. Rovnako ako Reventon, aj MIG29 sa vo vzduchu veľmi ťažko fotografuje.

Vo voľných chvíľach Mario so synom preháňali po asfalte bugynku so spaľovacím motorom a Maťo elektrovrtulník, ktorému pričuchol pri Vladovi.

Mirovi K. sa podarilo požičať svoj EP model synovi a tomu sa podarilo ho oprieť o zem. Asi pol hodinu predtým som mu doporučoval EPP model, keď je na tom s časom ako ja, teda dosť zle, lebo EPP na rozdiel od depronu neznamená koniec lietania po nechcenom kontakte so zemou… Podľa dostupných informácií to bola len jediná nehoda toho dňa.

Krátko pred druhou hodinou sa obloha trochu zatiahla a schladilo sa. Ja som musel naviazať na svoj pôvodný program a kamošov som musel opustiť.

Nechajte komentár

Môžete použiť nasledovné HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.