Transall tagged posts

Sklabiná 18.11.2007 – tri vrtule a jedno krídlo

Dnes dopoludnia sa ukázalo slnko a vietor nikde. Sem tam nejaký oblak, a tak zopár telefonátov a po obede sme sa stretli v klube a naložili. Dnes malo mať premiéru krídlo, pripravované na EVO5 aj Brko. Varianta som sa preto rozhodol nechať doma.

Čítať ďalej

Sklabiná 14. 10.2007 – modely a ultralight

Už od rána sa ukazoval pekný deň. Bezoblačná obloha, slniečko a bezvetrie. Po včerajšom fujaku priam neskutočné. Len teplomer ukazoval slabých 9°C. Prvý sa ozval Maťo a potom som ja obvolal kolegov a po dvanástej hodine už som bol v klube a pripravoval veci na letisko.

Čítať ďalej

5. august 2007 Želovce – ukážková ukážka

Na druhý pokus sme sa dostali aj do Želoviec. Aj keď len tak-tak. Vlani sme na poslednú chvíľu účasť na Dni obce pre dážď museli odrieknuť a aj toho roku to bolo nahnuté. Ešte deň pred akciou fučalo ako divé a ani na obed nebolo isté, že budeme lietať.

Čítať ďalej

Sklabiná 15.7.2007 – Super nedeľa

Poobede teplomer ukazoval na slnku 44 °C. Priznám sa, že som nemal ani najmenšiu chuť ísť v takej páľave lietať, no v klube som mal po včerajšku poškodeného vetroňa a motor na opravu. A pripraveného Varianta. Tak som teda začal v klube.

Čítať ďalej

Deň detí – Lesenice 2007

Deň detí v Lesenicach je už tradične posunutý na prvú júlovú nedeľu prázdnin. Tradičným účastníkom zábavného dňa je aj Model-Klub Veľký Krtíš. Jednak sa dlhé roky poznám s dnes už bývalým starostom a jednak v tejto obci už tri roky učím malých žiakov narábať s internetom na miestnej základnej škole. Toho roku sme sa však zúčastnili v oklieštenej zostave a nakoniec nás to ani tak nemrzelo.

Čítať ďalej