TV JOJ a Modelweb uvádzajú…

Milovník lietadiel Juraj Fábián

Z našej Jarnej modelárskej výstavy natočil redaktor TV JOJ Števo Bodor reportáž, ktorú doplnil ukážkami z našich videí, natočených na letisku Sklabiná. Odvysielaná bola v stredu 15. apríla v Prvých novinách aj TV novinách. Ako mi Števo sľúbil, poslal mi hotovú reportáž mailom, aby som ju po odvysielaní mohol zverejniť.

Ešte počas vysielania mi začal zvoniť mobil. Kolegovia ma upozorňovali, že ide reportáž, na ktorú som sa práve pozeral, keďže som sa o pol ôsmej práve vrátil z lietania s Trendíkom zo Sklabinej. A mnohí sa pýtali, kedy ich pozvem na krstiny. Števo totiž zamenil moje menu „Július“ za „Juraj“ 😉 Volala dokonca aj krstná mama mojej priateľky Olinky, kde sme boli pred pol rokom na svadbe, lebo si myslela, že s tým menom to nie je v poriadku a tiež bola prekvapená, že sa takým niečím zaoberám, lebo to o mne nevedela.

Zaujímavý bol aj štvrtok v meste. Niektorí ľudia sa po mne pozerali, niektorí sa pýtali, či ma neprekrstili v telke. Väčšinou mladší ľudia. Tí starší sú na mňa „zvyknutí“, jednak som bol dosť aktívny pri poriadaní pretekov RC automobilov v meste, jednak to nebolo moje prvé účinkovanie v telke (JOJ je štvrtou TV stanicou, kde som sa objavil a išlo o piate vystúpenie, ak ma pamäť nezačína milosrdne klamať). No aj napriek tomu som sa stal v meste mediálnou hviezdou tohto týždňa .

Pretože reportáž vyznela tak, že som všetky tie modely postavil ja a aj s nimi lietam (a dokonca mám svoju vlastnú výstavu – čo sa ani mnohým výtvarným umelcom za svojho života nepodarí), trpezlivo som vysvetľoval, čo som hovoril aj počas nakrúcania reportáže, že som členom klubu, ktorého všetci členovia vystavujú každý svoje modely a na výstave som ako dozor a sprievodca sám, lebo ostatní kolegovia z klubu sú v práci. A môj model sa v reportáži ani neobjavil, hoci na výstave som mal dva.

No čo už, stalo sa. No aj tak som rád, že sa modelárstvo dostalo na obrazovky televízie a teší ma, že som na obrazovke bol aj ja 😉

Teraz máte možnosť pozrieť si video ešte raz:

Milovník lietadiel from Dusi on Vimeo.

2 komentárov k TV JOJ a Modelweb uvádzajú…

  • Maro  napísal:

    nuž čo dodať, gratulujem. teší ma to rovnako ako Teba 🙂

  • Ďusi  napísal:

    Smutná správa 🙁

    V nedeľu 25. apríla 2010 popoludní prestala Letná existovať. Lietala krátko, ale zato nádherne.

Nechajte komentár

Môžete použiť nasledovné HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.