Kategória Videá

XRAY M18MT – foto a video

O stavbe malého monstertrucku od Hudého som napísal celý seriál. Teraz tu mám zopár fotiek a dve videá z jazdenia s týmto modelom. V jeden pekný jarný deň sme sa so Samom vybrali na školský dvor vyskúšať, ako modely budú jazdiť vonku.

Čítať ďalej

Spomienky na začiatky RC áut

Vážení priatelia, automodelári,

Vy, skôr narodení, aj Vy všetci ostatní, pre ktorých TO (automodelárstvo) zapĺňa prevažnú časť voľného času.

Pokiaľ Vás zaujíma kedy TO vlastne začalo a ako sa automodelárstvo v Československu a v Českej republike (ale aj vo svete) postupne rozvíjalo, potom som pre Vás spracoval „Spomienky na začiatky RC áut“ na DVD. 383 minút historických videí z pretekov a akcií, 1368 dobových fotografií – prevažne z pretekov – z rokov 1909 až 2013 a 270 strán reportáží k jednotlivým automodelárskym sezónam, vrátane radu zaujímavostí a kuriozít.

Na DVD nájdete obsiahly...

Čítať ďalej

Štefanský pretek Banská Bystrica 2014

Opäť sa v Banskej Bystrici konal výročný pretek RC modelov automobilov a opäť som dostal chuť sa pozrieť, aká je súčasná situácia v automobilov modelárstve na Strednom Slovensku. Doobeda 26. decembra som teda sadol do auta a vybral sa do Banskej Bystrice do telocvične Katolíckeho gymnázia a zobral som si so sebou foťák, aby som skúsil nafotiť zopár snímok jazdiacich modelov v mierke 1:10.

Čítať ďalej

Karlovice 14. decembra 2014 – videá

Prinášam videá z jazdy osemnástok 4WD a 2WD formulí z preteku v Karloviciach pri Zlíne zo dňa 14. decembra 2014.


Čítať ďalej

Tucano

Tucano o rozpätí 767 mm z depronu dokáže všelijaké divy vo vzduchu. Pozrite si pár videí s týmto modelom.

Čítať ďalej

Súboj Junior vs. F-15

Vzdušný priestor letiska narušil neznámy votrelec na stroji Junior. Až do chvíle, kedy si narušiteľa všimla stíhacia letka na stroji F-15 a po prevedení optického kontaktu s votrelcom a niekoľkých bojových manévroch, keď Junior odmietol nasledovať stíhača, ho donútila pristáť na letisku.
Čítať ďalej

Hornet II.

Rezálet depronového F-18 SuperHornet s novým Turnigy C5550-600

Autor a pilot: Pajlotmaťo

Čítať ďalej

Grippen

Z depronu je možné postaviť aj stíhačku, pôvodne prúdovú. Tento deproňák sa vyznačuje tým, že som preň navrhol pohon z MIG 400 a NiMH článkov GP1300. Model postavil a pilotoval Pajlotmato.

Čítať ďalej

FLY FLY BAE HAWK

FLY FLY BAE HAWK s upraveným podvozkom. Namiesto nespoľahlivého zaťahovacieho má teraz dve „prídavné nádrže“ každú s tromi skrytými kolieskami a perfektne štartuje a pristáva na asfalte. 1200 W perfektne prefúkne dráhu.

Video je zo...

Čítať ďalej

F-18 Hornet

Veľký depronový stroj, stíhačka s tlačnou vrtuľou. Čo dodať? Treba vidieť.

Čítať ďalej