MIG 280 tagged posts

GDPR chyba

Ochrana osobných údajov nie len používateľov internetu, ale všeobecne fyzických osôb pri styku s firmami aj úradmi zamestnávala prevádzkovateľov najmä v máji. Veľa ľudí pripravovalo smernice, nastavovalo procesy a mnohí pristúpili k zjednodušeniu všetkého, čo súviselo s osobnými dátami a neohrozilo biznis. Aj ja som podstúpil mnohé kroky. A nedávno som zistil drobný kiks.

Čítať ďalej

Opravujete?

Touto otázkou mi odpovedal na moju „Môžem?“ neznámy muž na chodbe budovy, kde mám kanceláriu a kde som si pripravoval MonsterTruck Xray na nadchádzajúcu výročnú výstavu Model-Klubu Veľký Krtíš. Vysvetlil som mu, že nie som mechanik diaľkovo ovládaných hračiek, ale pripravujem svoj model na výstavu a potrebujem si ho vyskúšať, pretože som opravoval diferenciál.

Totiž nie v...

Čítať ďalej

Záver halovej sezóny automodelov

V sobotu 11. apríla 2015 sme sa stretli naposledy v športovej hale vo Valalikoch na preteku automodelárov v tejto sezóne. Hoci záver sezóny pár pretekárov vypustilo, tešilo ma, že v mojej kategórii osemnástok sme štartovali štyria. Priznám sa, že s autom som ani ja nič neurobil, pred posledným pretekom sa mi nejak nechcelo. Iba som vymenil oceľovú hriadeľ, použitú na minulom preteku po zohnutí titánovej, za novú titánovú, gumy som nechal staré s tým, že to nejak dojazdím…

Ani s...

Čítať ďalej

Valaliky 7. marca 2015 – vo dvojici sa to lepšie ťahá

Február bol pre mňa náročný mesiac, aj čo sa práce týka, aj hobby. Okrem iného sme usporiadali opäť výstavu našich modelov pre verejnosť a pretože som sa popoludní zúčastňoval ako dozor a sprievod, nebol čas na prípravu auta na Zlínsky pretek 28. februára, ktorý som vynechal. Takže po mesiaci som sa vrátil do Valalík skontrolovať, ako som na tom jazdecky aj s autom pred blížiacim sa koncom halovej sezóny.

Čítať ďalej

Košice 7. februára 2015 – O troch statočných

Po návrate z Medzinárodných Majstrovstiev ČR som sa tešil na nasledovný pretek v Košiciach. Aj keď som si v Bystřici veľmi nezajazdil, nebyť voľných tréningov, tak som bol na dráhe slabú polhodinku, s týždňovým rozostupom by som mohol byť trochu vyjazdený a povrchy na oboch dráhach sú si podobné, hoci v Čechách bola dráha užšia a členitejšia, ako býva v Košiciach.

Čítať ďalej

Medzinárodné majstrovstvá hračiek

Netajím sa tým, že rád jazdím s RC modelmi áut malých mierok v Čechách. A tak som sa tešil aj tento rok na Medzinárodné majstrovstvá Českej republiky mikromodelov automobilov. Po skúsenosti na zámku v Polnej, kde bol majstrák naozaj vydarený, ako aj nesúťažnej návšteve vlani v Zubří, som sa rozhodol zúčastniť aj tento rok preteku v Bystřici pod Hostýnem v Kroměřížskom okrese. Hoci v netradičný čas, aj mne by lepšie vyhovoval termín na konci marca, začiatkom apríla. Najmä preto, že by som bol viac vyjazdený, lepšie natrénovaný. Ako som mal možnosť hovoriť s viacerými pretekármi, v kuolároch sa objavovali hlasy pochybnosti nad termínom a miestom konania preteku aj nad osobou hlavného organizátora. Čo je teda lepšie, ako sa osobne presvedčiť a preteku sa zúčastniť?

Čítať ďalej

Košice 10. januára 2015 – osemnástky opäť štartujú

Prvý tohoročný pretek RC áut som si opäť musel vybrať, mal som možnosť jazdiť v Karloviciach pri Zlíne (hoci avizovali preloženie preteku na neskorší termín) a vo Valalikoch pri Košiciach. Škoda, pred nadchádzajúcimi Medzinárodnými majstrovstvami ČR Mikro 2015 by sa mi jeden tréning na úzkej dráhe určite hodil. No ale v Košiciach sa jazdí dobre, hoci som príučku dostal tentoraz aj tam.

Čítať ďalej

Rodí sa nová formula v mierke 1:18

Pre blížiace sa Medzinárodné majstrovstvá Českej republiky mikromodelov automobilov som sa rozhodol postaviť si druhý model osemnástky, konkrétne formulu. Tajne som dúfal, že ju postavím na kolesá a do jazdychopného stavu na košický pretek 10. januára 2015, ale nestihol som. Snáď sa mi ju podarí zajazdiť v Banskej Bystrici 17. januára, aby som na MMČR prišiel ako tak pripravený. I keď tam budem mať piatkové popoludnie na trénovanie. Ako taká malá formula vlastne vyzerá?

Čítať ďalej

Karlovice 14. decembra 2014 – 3D jazdenie v komornej atmosfére

V soboru večer som sa vrátil z Košíc a v nedeľu už o pol tretej ráno som vstával na cestu na opačný koniec sveta. Chcel som si zajazdiť osemnástky tak, ako som bol v minulosti v Čechách zvyknutý. Navyše som Košičanom sľúbil videá malých formuliek. Ráno som netušil, ako si zajazdím už pri samotnej ceste do Karlovíc. Ale nakoniec všetko dobre dopadlo a som si zajazdil aj so Scalpelom.

Čítať ďalej

Karlovice 14. decembra 2014 – videá

Prinášam videá z jazdy osemnástok 4WD a 2WD formulí z preteku v Karloviciach pri Zlíne zo dňa 14. decembra 2014.


Čítať ďalej