opravy tagged posts

Opravujete?

Touto otázkou mi odpovedal na moju „Môžem?“ neznámy muž na chodbe budovy, kde mám kanceláriu a kde som si pripravoval MonsterTruck Xray na nadchádzajúcu výročnú výstavu Model-Klubu Veľký Krtíš. Vysvetlil som mu, že nie som mechanik diaľkovo ovládaných hračiek, ale pripravujem svoj model na výstavu a potrebujem si ho vyskúšať, pretože som opravoval diferenciál.

Totiž nie v...

Čítať ďalej

Short-T po oprave opäť lieta

Na prelome mája a júna 2016 som intenzívne využíval teplé a slnečné popoludnia na kopci pri cintoríne, aby som sa sa učil lepšie chytať termiku a lepšie pristávať s malým eletrovetroňom. Ešte ale týždeň predtým bol Short-T v klubovej dielni. Pri lietaní vo vetre asi 5 m/s sa mi pri pristátí neuhol strom 😮 Trochu ma podfúklo, model letel o kus ďalej ako som plánoval a nakoniec spadol z dvoch metrov na čumák…

Nesta...

Čítať ďalej

Pásky na opravu lexanových karosérií áut

Lexanové karosérie modelov automobilov sú ľahké a pevné a hoci sa lexan netrhá, ani on nevydrží všetko. Preto sa na opravu nárazmi poškodených karosérií alebo na ich spevnenie používajú rôzne lepiace pásky. Kedysi mi bola doporučená jedna konkrétna a od tej doby sa výrazne predĺžila životnosť mojich karosérií.

Čítať ďalej

Košice 10. januára 2015 – osemnástky opäť štartujú

Prvý tohoročný pretek RC áut som si opäť musel vybrať, mal som možnosť jazdiť v Karloviciach pri Zlíne (hoci avizovali preloženie preteku na neskorší termín) a vo Valalikoch pri Košiciach. Škoda, pred nadchádzajúcimi Medzinárodnými majstrovstvami ČR Mikro 2015 by sa mi jeden tréning na úzkej dráhe určite hodil. No ale v Košiciach sa jazdí dobre, hoci som príučku dostal tentoraz aj tam.

Čítať ďalej

Mechové pneumatiky malých modelov automobilov

RC modely automobilov najčastejšie používajú mechové pneumatiky na kolesách. Sú vhodné na všetky druhy povrchu. Jazdí sa s nimi na koberci aj na asfalte a v minulosti sme ich používali aj na palubovkách či leštených parketách a v športových halách aj na gumových povrchoch. Vyrábajú sa v rôznych tvrdostiach a ich priľnavosť môžeme zlepšovať nie len všelijakými prípravkami, ale aj vhodnou starostlivosťou o ne.

Čítať ďalej

Karlovice 14. decembra 2014 – 3D jazdenie v komornej atmosfére

V soboru večer som sa vrátil z Košíc a v nedeľu už o pol tretej ráno som vstával na cestu na opačný koniec sveta. Chcel som si zajazdiť osemnástky tak, ako som bol v minulosti v Čechách zvyknutý. Navyše som Košičanom sľúbil videá malých formuliek. Ráno som netušil, ako si zajazdím už pri samotnej ceste do Karlovíc. Ale nakoniec všetko dobre dopadlo a som si zajazdil aj so Scalpelom.

Čítať ďalej

Nové guličkové diferenciály pre 4WD osemnástky

Po istej odmlke prináša ALSracing opäť niečo pre priaznivcov osemnástok. Kto jazdí súťažne s modelmi 4WD vie, že základom úspechu sú kvalitné diferenciály. Možností aké použiť je pochopiteľne viac, od plastových po kovové, od originálnych výrobcov až po tuningovej firmy ázijskej proveniencie. Prevedenie týchto diferenciálov je napospol u všetkých výrobcov totožné a len málokedy naozaj kvalitné s dlhou životnosťou.

Čítať ďalej

Duralové náboje kolies pre modely 4WD 1:18

Ďalšou novinkou ALSracing pre užívateľov 4WD osemnáctok Xray M18pro a tiež Raptor sú duralové náboje kolies s šesťhranom.

Čítať ďalej

Opravy a tuning modelu Robitronic Scalpel part.2

V dnešnom dieli seriálu sa pozrieme na ďalší bonbónik v konštrukcii Scalpel. Keď som ladil model na minuloročné majstrovstvá do Polnej, tak som pri testoch večer pred pretekmi i po veľmi malých kontaktoch s drevenými mantinelmi zlikvidoval celú zásobu guličkových ložísk uloženia osi zadnej nápravy. Chvíľu mi trvalo kým som prišiel na to prečo to tak je … ..na vine bolo:

Spodn...

Čítať ďalej

Eshop pre modelárov

Zohnať drobnú modelársku bižutériu, najmä ak chcete len malé množstvo, je niekedy takmer nemožné. Individuálny nákup v Číne takmer zlikvidoval kamenné predajne a pre mnohých z nás tie čo ostali, sú dosť ďaleko. A nie každý eshop rád posiela nákupy za pár eur poštou. Preto vás možno poteším, že potreby pre modelárov dostanete kúpiť nie len v modelárskych predajniach a dokonca si ich môžete objednať aj cez internet s doručením domov.

Čítať ďalej