KoProPo tagged posts

Stavba XRAY M18MT V. – servo riadenia a elektronika

Pomaly sa blížime do finále stavby malého terénneho modelu auta. Po skompletovaní podvozku nám ostáva osadiť servo riadenia prednej nápravy a elektroniku, aby sme mohli ovládať smer a rýchlosť jazdy. Poďme teda na to.

Čítať ďalej

Košice 10. januára 2015 – osemnástky opäť štartujú

Prvý tohoročný pretek RC áut som si opäť musel vybrať, mal som možnosť jazdiť v Karloviciach pri Zlíne (hoci avizovali preloženie preteku na neskorší termín) a vo Valalikoch pri Košiciach. Škoda, pred nadchádzajúcimi Medzinárodnými majstrovstvami ČR Mikro 2015 by sa mi jeden tréning na úzkej dráhe určite hodil. No ale v Košiciach sa jazdí dobre, hoci som príučku dostal tentoraz aj tam.

Čítať ďalej

Môj prvý pretek RC 1:18

Takmer rok trvalo, kým som skompletoval svoje RC auto Scalpel 2WD v mierke 1:18 (v lete sa s nimi nejazdí) a mohol sa prihlásiť na svoj prvý pretek po niekoľkoročnej prestávke. Snažil som sa nič nenechať na náhodu, model dôkladne pripravil, do starého boxu z čias jazdenia s modelmi áut 1:12 napratal všetko potrebné náradie aj vybavenie a deň pred pretekom sa v snehovej metelici presunul čo najbližšie k miestu konania pretekov, valašskému Pozděchovu, aby som tam v nedeľu ráno 12.12.2010 mohol byť ako na koni a mal čas aj na trochu tréningu.

Čítať ďalej

Scalpel prosím … – … Hotovo

Chcel som napísať len aktualitu o tom, ako dnes prišiel balíček z Holandska s vecami pre Scalpel, ale bola by to aktualita na celú stranu, takže radšej pridám menší článoček.

Čítať ďalej