ALSracing tagged posts

Nové guličkové diferenciály pre 4WD osemnástky

Po istej odmlke prináša ALSracing opäť niečo pre priaznivcov osemnástok. Kto jazdí súťažne s modelmi 4WD vie, že základom úspechu sú kvalitné diferenciály. Možností aké použiť je pochopiteľne viac, od plastových po kovové, od originálnych výrobcov až po tuningovej firmy ázijskej proveniencie. Prevedenie týchto diferenciálov je napospol u všetkých výrobcov totožné a len málokedy naozaj kvalitné s dlhou životnosťou.

Čítať ďalej

Prvý test novej zadokolky

Toto je preklad článku z januára 2010.

Predstavujeme 2WD podvozok 1:18 ALSracing M189

Dnešného dňa prebehol prvý test nového podvozku ALSracing. Jedná sa o 2WD osemnástinu určenú ako pre začínajúcich tak pre ostrieľaných borcov. Model sa bude, tak ako je u ALSracing zvykom, vyrábať v rade modifikácií s možnosťou individuálneho výberu konfigurácie.

Čítať ďalej

Duralové náboje kolies pre modely 4WD 1:18

Ďalšou novinkou ALSracing pre užívateľov 4WD osemnáctok Xray M18pro a tiež Raptor sú duralové náboje kolies s šesťhranom.

Čítať ďalej

Opravy a tuning modelu Robitronic Scalpel part.2

V dnešnom dieli seriálu sa pozrieme na ďalší bonbónik v konštrukcii Scalpel. Keď som ladil model na minuloročné majstrovstvá do Polnej, tak som pri testoch večer pred pretekmi i po veľmi malých kontaktoch s drevenými mantinelmi zlikvidoval celú zásobu guličkových ložísk uloženia osi zadnej nápravy. Chvíľu mi trvalo kým som prišiel na to prečo to tak je … ..na vine bolo:

Spodn...

Čítať ďalej

Opravy a tuning modelu Robitronic Scalpel part.1

O modeli Robitronic Scalpel by sa dalo spoľahlivo napísať, že sa pod ľúbivým obalom skrýva menej vábny obsah. Ak máme model v originálnom prevedení len na stole alebo niekde na poličke, tak vyzerá všetko doslova idylicky. Akonáhle začneme jazdiť alebo dokonca pretekať, začnú sa hromadiť problémy. Tento mini seriál bude postupne predstavovať problémy tohto modelu a ich riešenie. Nekladiem si za cieľ riešiť siahodlhé teórie zadokoliek, ale chcem užívateľa tohto modelu upozorniť na slabé miesta a ponúknuť možné riešenie problémov tak ako som ich prakticky overil.

Čítať ďalej

Vytrvalostné preteky 1:18 v Polnej

Mnoho ľudí sa ma pýta, ako je to so životnosťou a odolnosťou modelov 1:18 2WD, teda zadokoliek, a s ich pohonom z jednosmerného motora MIG 280 a dvojčlánkom LiPol. Najlepšie vás hádam presvedčím prekladom článku, ktorý popisuje priebeh a výsledky šesťhodinového preteku v Polnej na Vysočine (Česká republika). Áno, čítate správne. Malé modely jazdili šesť hodín v kuse! Ako nakoniec vyzerali?

Čítať ďalej

Tuningové prevodové kolesá pre Robitronic Scalpel

Prevodové kolesá sú, ako je už zvykom, vyrobené vysoko presne odvalovacou metódou z čierneho delrinu. Vyrábajú sa jednak v štandardnom module 0,5mm, ktorý je zhodný s modulom populárnych kovových pastorkov ALSracing predávaných pre modely Xray M18, Nanda atď. Prevody sa vyznačujú mimoriadne tichým a pokojných chodom. Vysoká rozmerová presnosť, precízne evolventný tvar boku zuba a znamenitý východiskový materiál sú tak zárukou mimoriadne nízkeho opotrebovania a dlhej životnosti týchto prevodov. Nízke straty v prenose krútiaceho momentu z motora na zadnú nápravu sú tak samozrejmosťou.

Čítať ďalej