Kategória Aktuality

Robíte ešte modely?

Tak s takouto otázkou ma tento týždeň oslovili dvaja ľudia. Pol roka to nikoho nezaujímalo a zrazu dva dni po sebe dvaja ľudia mi položili tú istú otázku. Obom som po pravde odpovedal a u oboch ma zaujímalo, prečo sa ma to pýta. U jedného to totiž vyzeralo, že by snáď (niekto z rodiny) mal záujem stať sa členom krúžku mládeže alebo priamo nášho klubu. Otázka druhého človeka však mala zaujímavé vyústenie.

Čítať ďalej

GDPR chyba

Ochrana osobných údajov nie len používateľov internetu, ale všeobecne fyzických osôb pri styku s firmami aj úradmi zamestnávala prevádzkovateľov najmä v máji. Veľa ľudí pripravovalo smernice, nastavovalo procesy a mnohí pristúpili k zjednodušeniu všetkého, čo súviselo s osobnými dátami a neohrozilo biznis. Aj ja som podstúpil mnohé kroky. A nedávno som zistil drobný kiks.

Čítať ďalej

Začala demontáž ZMOSu pre peniaze?

V mailovej schránke ma prekvapila pozvánka na mimoriadnu konferenciu Klubu leteckých modelárov Zväzu modelárov Slovenska. Nebol som si vedomý nejakého blížiaceho sa termínu pravidelných rokovaní. Tak čo sa deje? Prečítal som si pozvánku aj súvisiace dokumenty a bol som prekvapený druhý krát. To, čo sa nepodarilo na poslednej konferencii ZMOSu sa deje teraz inak. A ako inak, zase ide len o prachy niektorým ľuďom.

Čítať ďalej

Chystáme ďalšiu modelársku výstavu

Prezentovanie našej práce pred verejnosťou sme začali aplikovať už dávno a preto vieme, že to prináša svoje ovocie. Za každých podmienok sme vedeli nájsť cestu k svojim priaznivcom aj divákom z radov laikov a tak tomu bude aj teraz, vo februári 2017.

Čítať ďalej

Leje ako z krhly

S týmto som sa zobudil asi o pol ôsmej ráno v sobotu štrnásteho mája. Predpoveď počasia neklamala. Keby bolo krajšie, nie som v posteli, ale už som v klube a balím na otváranie neba v Lučenci, ktoré bolo na tento deň plánované. Škoda. Pri takomto počasí nebudem ani lietať v Lučenci ani sa realizovať v záhrade. Dokonca ani na bicykel nemôžem ísť a fotografovať tiež nebudem. Takéto počasie je dobré na jediné: na oddych.

Čítať ďalej

Vyrazili sme poistky

A to doslova. V nedeľu popoludní sme sa stretli v klube a venovali sa práci na nových modeloch. A keďže sme zaviedli novú tradíciu popíjania kávy, tak sme sa dali do jej prípravy. Keďže však vonku bolo celkom zima a v dielni sme chceli mať aspoň trochu teplo, bežali oba dva elektrické ohrievače.

Čítať ďalej