Kategória Aktuality

Začala demontáž ZMOSu pre peniaze?

V mailovej schránke ma prekvapila pozvánka na mimoriadnu konferenciu Klubu leteckých modelárov Zväzu modelárov Slovenska. Nebol som si vedomý nejakého blížiaceho sa termínu pravidelných rokovaní. Tak čo sa deje? Prečítal som si pozvánku aj súvisiace dokumenty a bol som prekvapený druhý krát. To, čo sa nepodarilo na poslednej konferencii ZMOSu sa deje teraz inak. A ako inak, zase ide len o prachy niektorým ľuďom.

Čítať ďalej

Chystáme ďalšiu modelársku výstavu

Prezentovanie našej práce pred verejnosťou sme začali aplikovať už dávno a preto vieme, že to prináša svoje ovocie. Za každých podmienok sme vedeli nájsť cestu k svojim priaznivcom aj divákom z radov laikov a tak tomu bude aj teraz, vo februári 2017.

Čítať ďalej

Leje ako z krhly

S týmto som sa zobudil asi o pol ôsmej ráno v sobotu štrnásteho mája. Predpoveď počasia neklamala. Keby bolo krajšie, nie som v posteli, ale už som v klube a balím na otváranie neba v Lučenci, ktoré bolo na tento deň plánované. Škoda. Pri takomto počasí nebudem ani lietať v Lučenci ani sa realizovať v záhrade. Dokonca ani na bicykel nemôžem ísť a fotografovať tiež nebudem. Takéto počasie je dobré na jediné: na oddych.

Čítať ďalej

Vyrazili sme poistky

A to doslova. V nedeľu popoludní sme sa stretli v klube a venovali sa práci na nových modeloch. A keďže sme zaviedli novú tradíciu popíjania kávy, tak sme sa dali do jej prípravy. Keďže však vonku bolo celkom zima a v dielni sme chceli mať aspoň trochu teplo, bežali oba dva elektrické ohrievače.

Čítať ďalej