zima tagged posts

Chystáme ďalšiu modelársku výstavu

Prezentovanie našej práce pred verejnosťou sme začali aplikovať už dávno a preto vieme, že to prináša svoje ovocie. Za každých podmienok sme vedeli nájsť cestu k svojim priaznivcom aj divákom z radov laikov a tak tomu bude aj teraz, vo februári 2017.

Čítať ďalej

Pridané fotky vo Fotogalérii

Počas sviatočných dní som využil voľno od práce a na tento web som presunul fotogalérie zo starého webu, odkiaľ boli v minulosti najskôr presunuté všetky články sem, potom komentáre k článkom a neskôr som presťahoval aj všetky plány a iné súbory v sekcii Download. No a teraz prišiel rad na fotky, ktoré neboli zviazané s konkrétnym článkom či akciou, o ktorej som písal.

Čítať ďalej

Ako lietať s elektroletmi v zime

Takáto otázka zaznela v jednom z diskusných fór. Celkom aktuálna téma, tak som sa ju rozhodol detailnejšie popísať, ako v odpovedi na fóre. Lietanie v zime je totiž krásne, ale má svoje úskalia. A aby bolo toto lietanie príjemné, musíme naň pripraviť nie len seba, ale naše modely. Čím začať?

Čítať ďalej

Sklabiná 2009-02-22

Koncom februára opäť napadol sneh a bola zima, ale aj tak sme vyskúšali malých depronových
Juniorov, ale aj väčšieho „Juniora“ U-3 a Cessnu L-19.

Absťák sa ...

Čítať ďalej

Vianočná výstava 2008

Modelárska činnosť sa často odohráva v zatvorenej dielni alebo na odľahlom letisku, teda mimo zrakov laických divákov. No už oddávna tvrdím, že sa treba prezentovať pred ostatnými občanmi a preto sme aj koncom minulého roka usporiadali už tradičnú Vianočnú výstavu.

Čítať ďalej

Sklabiná 10. februára 2008 – deň záletov

Ukázalo sa pekné počasie, nebo bez obláčika a vietor naozaj len mierny, tak sme sa opäť vybrali v plnej zbroji na naše letisko v Sklabinej. Pilotov sa nás stretlo dosť a aj modelov, z ktorých niektoré čakal prvý a niektoré opakovaný zálet.

Čítať ďalej

Sibír na Sklabinej

V piatok posledného novembra sme sa poobede vybrali na letisko krátko prevetrať svoje modely. Otec a syn Miro K. ma vytiahli na letisko, ale keďže som mal za sebou náročný týždeň a tiež som sa necítil najlepšie (ešte som netušil, ako zle na tom budem cez víkend) a bol som u zákazníka mimo mesta, tak ja som sa len zastavil aspoň „na čumendu“.

Na pohľad t...

Čítať ďalej

Sklabiná 18.11.2007 – tri vrtule a jedno krídlo

Dnes dopoludnia sa ukázalo slnko a vietor nikde. Sem tam nejaký oblak, a tak zopár telefonátov a po obede sme sa stretli v klube a naložili. Dnes malo mať premiéru krídlo, pripravované na EVO5 aj Brko. Varianta som sa preto rozhodol nechať doma.

Čítať ďalej

Lietanie na kopci (VK)

„Na kopci“ je miesto pri ceste k záhradkám nad mestom Veľký Krtíš. Miro mu hovorí aj „Tri duby“. Nie je tam veľa miesta, ale deproňáky a EPP do metra sa tam vojdú a aj dvojmeterovka vetroň v rukách dobrého pilota pristane.


Miro štartuje Oštep

Čítať ďalej

Posledné lietanie – Rozlúčka s rokom 2006

V posledných predvianočných týždňoch nebolo ani pomyslenie na to, že by som si polietal. No medzi sviatkami sa situácia upokojila, počasie si však postavilo hlavu. No svetlá chvíľka sa našla a my sme sa objavili na letisku!

Čítať ďalej