Vianočná výstava 2008

Modelárska činnosť sa často odohráva v zatvorenej dielni alebo na odľahlom letisku, teda mimo zrakov laických divákov. No už oddávna tvrdím, že sa treba prezentovať pred ostatnými občanmi a preto sme aj koncom minulého roka usporiadali už tradičnú Vianočnú výstavu.

Modelárstvo je krásna záľuba, ale nežijeme v uzatvorenom svete. A v každom modelárovi je trochu exhibicionizmu 😉 Prečo teda neukázať svoje výtvory ostatným ľuďom? Už roky na to využívame Vianočný čas pokoja a tak aj pre Vianocami 2008 sme v našom obľúbenom výklade v predajni Farby-Laky na Nemocničnej ulici inštalovali zopár modelov, ktoré sa do výkladu zmestia.

Vianočná výstava 2008

Vianočná výstava 2008

Jeden kolega má tendenciu stále ukazovať ľuďom technické detaily, technológie, vyprávať o dvaceláštyroch gigahercoch a zaťažovať ich výkonmi striedavých elektromotorov, no ja zastávam názor, že laických divákov netreba zaťažovať priveľmi technickými detailami, pretože aj tak nevedia posúdiť ich prínos a hodnotu, skôr im treba ukázať zaujímavé a pekné modely, teda dopriať im informácie adekvátne ich pohľadu na našu záľubu.

Vianočná výstava 2008

Vianočná výstava 2008

A poďakovať všetkým priaznivcom a sponzorom, poskytovateľom 2% z daní na činnosť krúžku detí. Tiež firme, ktorá nám za výhodných podmienok prenajíma klubovňu, firme, ktorá nás nechá lietať na letisku a mnohým ďalším ľuďom.
Rovnako výstava umožňuje informovať potenciálnych záujemcov o modelárstvo, že sme tu a že sa môže k nám pridať alebo len prísť po radu alebo informáciu.

Vianočná výstava 2008

Vianočná výstava 2008

Dominantou tejto výstavy boli deproňáky, hoci nechýbali ani klasické hádzadlá či celobalzová maketa na CO2, doplnená „výstavným“ vetroňom, zkombinovaného z lietajúceho trupu a nelietajúceho, no zato o dosť menšieho krídla.

Pred prevratom sme svoji modely vystavovali vo výstavnej sieni nášho Kultúrneho domu a do výkladu sme sa „presťahovali“ preto, že v ére ranného kapitalizmu a samofinancovania chceli po nás za výstavu a použite sály peniaze. No vlani nám ponúkli možnosť vystavovať opäť bezplatne a tak je už v príprave výstava na starom mieste v novom termíne, začiatkom marca.

Nechajte komentár

Môžete použiť nasledovné HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.