F-15 tagged posts

Súboj Junior vs. F-15

Vzdušný priestor letiska narušil neznámy votrelec na stroji Junior. Až do chvíle, kedy si narušiteľa všimla stíhacia letka na stroji F-15 a po prevedení optického kontaktu s votrelcom a niekoľkých bojových manévroch, keď Junior odmietol nasledovať stíhača, ho donútila pristáť na letisku.
Čítať ďalej

Hornet II.

Ďalšie fotografie depronového „tryskáča“ na tlačný motor strieďák, staviteľ a pilot Pajlotmato. Ten malý model je F-15, tiež z depronu a tiež na tlačný strieďák.Ako vždy 😉...

Čítať ďalej

Sklabiná 2008-09-21

Ďalší pekný jesenný deň, zalietanie malej depronovej F-15 na tlačný strieďáčik.

Čítať ďalej

Sklabiná 3.6.2008 – náhrada za víkend

Minulý „lámací“ víkend som úspešne prečkal v kruhu svoje rodiny mimo mesta, takže o „likvidácii“ Maybuga aj Hawka mám len sprostredkované informácie a fotografie, rovnako ako o úspešnej reinkarnácii veľkého Horneta Blue Angels po jeho krátkom a poslednom účinkovaní v Ražňanoch. Aby som nevyšiel z cviku, rozhodol som sa polietať cez týždeň. Rovnaký nápad mal aj Samo A. a Miro K. s deťmi z krúžku. Dva razy presviedčať sa nenechal ani Miro Š. a Pajlotmato.

Najskôr teda tie fotky ...

Čítať ďalej

Sklabiná 11.5.2008 – Nový spaľovák

Na tento deň sme mali pripravených niekoľko nových modelov a tešili sme sa, kedy konečne nám počasie umožní dostať sa do vzduchu. Nejaké pokusy už boli v sobotu, ale nebolo to ono, ja osobne nemám rád vietor, no nedeľa konečne vyšla. A okrem nových modelov sa medzi nami objavil aj nový modelár. A tak nás bolo plné letisko.

Čítať ďalej

Sklabiná 9. 3. 2008 – lety pod mrakom

Po dlhom čase nastalo počasie, použiteľné pre modelárstvo. Nesvietilo slnko, nefúkal vietor, teplota tesne nad 10 °C, oblaky cez celú oblohu. A keď máte niekoľkotýždňový absťák a nové alebo vynovené modely, tak ani takéto počasie vám nezabráni ísť na letisko a stráviť tam pár hodín.

Čítať ďalej

Sklabiná 24.2.2008 – Cessna konečne lieta, vybúrení dosýta

V nedeľu sa tak neskutočne vyjasnilo a oteplilo, že ma až štvalo, že musím byť u zákazníka a keď o jedenástej začali vyzváňať telefóny, švihal som, aby som čo najskôr mal fajront. O pol druhej ale už som bol v klube a kým som pripravoval EVO6, začali prichádzať kolegovia. Chýbal len Vlado M., ktorý marodoval a Samo A.

Čítať ďalej

Sklabiná 10. februára 2008 – deň záletov

Ukázalo sa pekné počasie, nebo bez obláčika a vietor naozaj len mierny, tak sme sa opäť vybrali v plnej zbroji na naše letisko v Sklabinej. Pilotov sa nás stretlo dosť a aj modelov, z ktorých niektoré čakal prvý a niektoré opakovaný zálet.

Čítať ďalej

Sklabiná 13. 1. 2008 – Blázni na snehu

Konečne bolo nad nulou, svietilo slnko a nefúkal vietor. Telefóny predpoludním zadrnčali a po trinástej hodine sme boli takmer všetci na letisku. Polietali sme aj pošantili, zbavili sa absťáku a čosi aj klepli o zem 😉 A čosi ostalo len na zemi.

Čítať ďalej

Strieborná nedeľa na letisku

Už v piatok, pri príprave výstavy, sme sa dohodli, že v nedeľu si pôjdeme zalietať, ak počasie dovolí. Nakoniec sme sa na letisku zišli len dvaja, ja a Maťo a tu je jeho hodnotenie: „Toto počasie sme si vymodlili“.
Kto tam s nami nebol, môže len ľutovať…

Bolo krásne slneč...

Čítať ďalej