EVO5 tagged posts

Ako lietať s elektroletmi v zime

Takáto otázka zaznela v jednom z diskusných fór. Celkom aktuálna téma, tak som sa ju rozhodol detailnejšie popísať, ako v odpovedi na fóre. Lietanie v zime je totiž krásne, ale má svoje úskalia. A aby bolo toto lietanie príjemné, musíme naň pripraviť nie len seba, ale naše modely. Čím začať?

Čítať ďalej

Jar je tu, ako ďalej?

Po nevľúdnych, studených a občas upršaných dňoch je tu zrazu slnko, vietor ustal a teplo volá na letisko. Je najvyšší čas urobiť si inventúru v modeloch, hotových, rozostavaných alebo aj poškodených a určiť si ciele a plány na nadchádzajúcu sezónu. Čo postaviť, akých akcií sa zúčastniť? Čo skôr a čo potom?

Čítať ďalej

Fokker E-III Eindecker

Tento stíhač z I. svetovej vojny sa mi už dávno páčil a túžil som ho mať vo svojej letke. Veľa plánikov som mal v ruke, ale vždy mi do toho niečo prišlo a v poslednom čase som pracovne tak zaneprázdnený, že stavba akéhokoľvek modelu neprichádzala v úvahu. Keď som uvidel inzerát na výrezy z EPP, neváhal som ani chvíľku a kontaktoval predávajúceho.

Čítať ďalej

Deň obce v Príbelciach

Keďže sme už dlhšie neboli na nijakom verejnom vystúpení, celkom radi sme prijali pozvanie starostu Príbeliec, môjho dlhoročného priateľa a bývalého kolegu, na ukážku leteckých modelov v piatok 31.7.2009. Najmä po tom, čo Pajlotmato asi dva týždne predtým pri súkromnej návšteve predviedol kamošom Horneta vo vzduchu a pol dediny ostalo v nemom úžase. Boli sme očakávaní a lákadlom mal byť aj dobrý guláš.

Čítať ďalej

Štiavnický ampér 2009

Na túto tradičnú akciu začiatkom leta sa vždy tešíme. Žiadne body, žiadne sekundy, žiadne metre, zato vždy dobrá nálada, dobrá partia a vždy niečo dobré pod zub 🙂 Tento rok nás trochu schladil občasný dážď a informácia, že sa to lieta posledný raz.

Čítať ďalej

Výstava Veľký Krtíš 2009

Zábery z výstavy modelov na jar 2009 v Kultúrnom dome vo Veľkom Krtíši.

Čítať ďalej

Rally záchrana EVO5

Tak dlho sa lieta s vetroňom nad potokom, až pristane za ním… Tak nejak by sa dalo stručne charakterizovať, čo sa mi po dlhých rokoch prihodilo v nedeľu 28.9.2008 podvečer. Všetko to začalo tesne pred sedemnástou hodinou, keď Maťo pristál so svojím modelom a pri pohľade na EVO nad kopcom povedal: „Ešte vás to baví?“ Podľa mojej (ne)reakcie rýchlo pochopil, že je problém. Teda že mám problém. Férove musím povedať, že spolu s Mirom a Lacom sa mi snažili s ním pomôcť.

Začalo to tak, že...

Čítať ďalej

Sklabiná 2008-09-29

Zálet elektrodmychadlového Albatrosa a havária depronového EVO-5.

Čítať ďalej

Zálet Tucana

„Lietame?“ ozval sa včera popoludní v telefóne Maťov hlas. Štátnice mal úspešne za sebou, zdravotnú prehliadku tiež, v rukách preukaz pilota motorových lietadiel, tak prečo nie, však? Ja som však mal pred sebou ešte jednu kontrolu (pracovníkov podľa pokynu šéfa), tak som sa sľúbil na podvečer. EVO5 je opravené, Tucano na zálet tiež pripravené a aj s U-3 by bolo ísť do vzduchu. O pol piatej som volal Maťovi a bol v klube.

V dielni so...

Čítať ďalej

Sklabiná 27.05.2008 – Rezálet EVO5

Keďže po cestovateľskom víkende som mal modelársky absťák, privítal som Mirov návrh zobrať deti z krúžku na letisko a polietať si. Už dlhšie som chcel prevetrať svojho Juniora a tiež som plánoval vyskúšať nový trup s krídlom EVO5. Predtým som ešte stihol z EPP dosky 10 mm vyrezať podľa nových šablón tieňový trup Algola, zložím ho skôr, než plnokrvný stroj, nech si odskúšam pohon a ovládanie.

Čítať ďalej