U-3 tagged posts

U -3 so strieďákom

V piatok dorazil ku mne nový motor namiesto staršieho neodymu VM 2020/27 s planetovou prevodovkou, ktorá výkon motora neuniesla, tak som ho osadil s dočasným 25A regulátorom. Prvé stacionárne merania vzbudzovali úctu k pohonu, tak som využil dnešné slnečné počasie a šiel model vyskúšať na letisko.

Čítať ďalej

Sklabiná 2008-10-12

Depronové U-3 a EPP Cessna.

Čítať ďalej

Zálet Tucana

„Lietame?“ ozval sa včera popoludní v telefóne Maťov hlas. Štátnice mal úspešne za sebou, zdravotnú prehliadku tiež, v rukách preukaz pilota motorových lietadiel, tak prečo nie, však? Ja som však mal pred sebou ešte jednu kontrolu (pracovníkov podľa pokynu šéfa), tak som sa sľúbil na podvečer. EVO5 je opravené, Tucano na zálet tiež pripravené a aj s U-3 by bolo ísť do vzduchu. O pol piatej som volal Maťovi a bol v klube.

V dielni so...

Čítať ďalej

Sklabiná 3.6.2008 – náhrada za víkend

Minulý „lámací“ víkend som úspešne prečkal v kruhu svoje rodiny mimo mesta, takže o „likvidácii“ Maybuga aj Hawka mám len sprostredkované informácie a fotografie, rovnako ako o úspešnej reinkarnácii veľkého Horneta Blue Angels po jeho krátkom a poslednom účinkovaní v Ražňanoch. Aby som nevyšiel z cviku, rozhodol som sa polietať cez týždeň. Rovnaký nápad mal aj Samo A. a Miro K. s deťmi z krúžku. Dva razy presviedčať sa nenechal ani Miro Š. a Pajlotmato.

Najskôr teda tie fotky ...

Čítať ďalej