F-18 tagged posts

Štefanské polietanie 2009

Po upršaných dňoch sme sa ráno 26.12. zobudili do slnečného dňa. Bolo len otázkou času, kedy zazvoní prvý telefón. Ja som už mal nalinkovaný rodinný program, ale keď sa ozvali kamaráti z Lučenca, že by chceli prísť polietať, nedalo mi a program som si trochu posunul. Nakoniec sme sa po jednej hodine stretli na letisku bez nich, ale aj tak to stálo za to.

Čítať ďalej

Hornet II.

Ďalšie fotografie depronového „tryskáča“ na tlačný motor strieďák, staviteľ a pilot Pajlotmato. Ten malý model je F-15, tiež z depronu a tiež na tlačný strieďák.Ako vždy 😉...

Čítať ďalej

Deň obce v Príbelciach

Keďže sme už dlhšie neboli na nijakom verejnom vystúpení, celkom radi sme prijali pozvanie starostu Príbeliec, môjho dlhoročného priateľa a bývalého kolegu, na ukážku leteckých modelov v piatok 31.7.2009. Najmä po tom, čo Pajlotmato asi dva týždne predtým pri súkromnej návšteve predviedol kamošom Horneta vo vzduchu a pol dediny ostalo v nemom úžase. Boli sme očakávaní a lákadlom mal byť aj dobrý guláš.

Čítať ďalej

Dve videá Maťových strojov

Dnes na letisku som si moc nepolietal, o to viac som filmoval. Keďže novo omotorovaný Hornet (3 kg, 1250 W) stojí za pozornosť, rovnako ako aj metrové Tucano, ponúkam Vám dve videá bez nutnosti sťahovania, rovno z Youtube.

Čítať ďalej

Znovuzrodený HORNET ohúril aj samotného majiteľa :)

pajlotmato nám napísal: Rozhodol som sa, že opäť pár slovami prispejem na Ďusiho web pretože teraz mám na to aj celkom dobrý dôvod 🙂 Ako už niektorí viete, môj hornet doslúžil po odlietaní jednej sezóny nakoľko som si povedal, že to „nieje ono“ čo som od toho očakával a tak som tesne pred zimou horneta „vykuchal“ a všetko som odtiaľ vybral von.

Viedlo ma k tomu hlavne...

Čítať ďalej

Výstava Veľký Krtíš 2009

Zábery z výstavy modelov na jar 2009 v Kultúrnom dome vo Veľkom Krtíši.

Čítať ďalej

Ilija 2008

Na Iliji pod Sitnom sa mi vždy dobre lieta. A tiež dobe fotografuje.

Čítať ďalej

Sklabiná 2008-08-03

Fotografie nášho najväčšieho deproňáka F-18 Hornet a iných modelov.

Čítať ďalej

Sklabiná 3.6.2008 – náhrada za víkend

Minulý „lámací“ víkend som úspešne prečkal v kruhu svoje rodiny mimo mesta, takže o „likvidácii“ Maybuga aj Hawka mám len sprostredkované informácie a fotografie, rovnako ako o úspešnej reinkarnácii veľkého Horneta Blue Angels po jeho krátkom a poslednom účinkovaní v Ražňanoch. Aby som nevyšiel z cviku, rozhodol som sa polietať cez týždeň. Rovnaký nápad mal aj Samo A. a Miro K. s deťmi z krúžku. Dva razy presviedčať sa nenechal ani Miro Š. a Pajlotmato.

Najskôr teda tie fotky ...

Čítať ďalej

ŠTIAVNICKÝ AMPÉR 4. ROČNÍK

V sobotu 24. mája sme sa s kolegami z nášho klubu opäť zúčastnili skvelej akcie, ktorú už po štvrtý krát zorganizoval 1. LMK Banská Štiavnica na čele s pánom Ladzianskym. Tak ako minulý rok aj tento rok sa akcia konala na futbalovom ihrisku v obci Svätý Anton neďaleko Banskej Štiavnice. Článok od Pajlotmato

Čítať ďalej