MVVS tagged posts

Archívne foto – Lietadlá

Mám tu nejaké staršie zábery, z roku 1984. Jedná sa o skeny papierových fotiek 13×18. Dokumentujú, čomu sme sa vtedy venovali. Dostupné boli spaľovacie motory MVVS a vysielače Modela. Modely buď zo stavebnice alebo doma robené, všetko z balzy. V tom čase fičali aj upútané modely lietadiel.


hurikan-19840505

Up...

Čítať ďalej

Tréner Modela MVVS 3,5

V roku 2002 som na letisku Sklabiná urobil fotografie obľúbeného modelu lietadla, ktoré v minulosti bolo dostupné zo stavebnice firmy Modela. Laminátový trup s balzovými krídlami, pohon spaľovacím motorom MVVS 3,5 s reguláciou otáčiek. Fotografie sú zo záletu modelu po oprave po havárii, myslím, že po páde zo stromu, kde sa model zakvačil na predvádzačke.

Čítať ďalej

Poistenie – istota

V histórii Model-Klubu Veľký Krtíš sa stalo raz, že sme pri predvádzačke sponzorovi stratili kontrolu nad modelom lietadla Modela Trénér s MVVS 3,5 a po neriadenom lete na plný plyn model skončil na streche osobného auta, mesiac po generálnej oprave karosérie, v momente, keď obe pasažierky práve otvárali dvere toho auta…

Incid...

Čítať ďalej

Sklabiná 2008-08-10

Ďalšie fotografie z našich leteckomodelárskych dní na letisku Sklabiná.

Čítať ďalej

Sklabiná 27.05.2008 – Rezálet EVO5

Keďže po cestovateľskom víkende som mal modelársky absťák, privítal som Mirov návrh zobrať deti z krúžku na letisko a polietať si. Už dlhšie som chcel prevetrať svojho Juniora a tiež som plánoval vyskúšať nový trup s krídlom EVO5. Predtým som ešte stihol z EPP dosky 10 mm vyrezať podľa nových šablón tieňový trup Algola, zložím ho skôr, než plnokrvný stroj, nech si odskúšam pohon a ovládanie.

Čítať ďalej

Sklabiná 11.5.2008 – Nový spaľovák

Na tento deň sme mali pripravených niekoľko nových modelov a tešili sme sa, kedy konečne nám počasie umožní dostať sa do vzduchu. Nejaké pokusy už boli v sobotu, ale nebolo to ono, ja osobne nemám rád vietor, no nedeľa konečne vyšla. A okrem nových modelov sa medzi nami objavil aj nový modelár. A tak nás bolo plné letisko.

Čítať ďalej

Na návšteve – Medlánky 2

Rodinné povinnosti ma opäť priviedli na dva dni do Brna a tak som nemohol nevyužiť voľný čas a venovať ho modelárstvu. S fotoaparátom v ruke. Tu je výsledok mojej druhej návštevy v Brne.

Čítať ďalej

Havária Tréner 3,5

Občas sa stane, že sa lietadlu postaví do cesty strom. Stalo sa aj nám na predvádzacej akcii v Opatovskej Novej Vsi. Na vysokom strome tam skončil model Modela Trénér so spaľovacím motorom MVVS 3,5. Samému sa mu dole nechcelo, dokonca sa ho pokúšali zložiť rybárskou udicou a silonom. Nakoniec bol Trénér zostrelený. Regulérne zostrelený malorážkou. Šikovný miestny strelec odstrelil piatimi dobre mierenými ranami rozvetvený konár, zaseknutý medzi trup modelu a tlmič motora. Po dopade modelu na zem sme museli opravovať predok trupu a meniť kľukovku v motore.

Čítať ďalej

Moje modelárske začiatky III.

Druhý diel skončil na VŠST Liberec.
Žiaľ, skončil som tam aj ja, o dosť skôr, ako som ja a rodičia plánovali. Trochu ma mrzelo, že som za ten čas aspoň neskúsil domácu SRC dráhu, na druhej strane, aspoň mi nemohol nikto vyčítať, že modely niečo spôsobili. A tak som sa ocitol znova doma v Krtíši, kde bola v budove Zväzarmu k dispozícii dosť veľká klubová miestnosť a sklad, oboje celkom slušne vybavené.

Čítať ďalej