Na návšteve – Medlánky 2

Rodinné povinnosti ma opäť priviedli na dva dni do Brna a tak som nemohol nevyužiť voľný čas a venovať ho modelárstvu. S fotoaparátom v ruke. Tu je výsledok mojej druhej návštevy v Brne.

Ráno o ôsmej piateho júna som už mal voľno, tak som sa z centra vybral na sever. O pol deviatej som stál pred modelárskou predajňou, ktorá ale otvárala až o desiatej, tak som musel Mathew.sk nechať tak, vykašľať sa na pokec a pokračoval som ďalej, na letisko Medlánky. Po zaparkovaní auta som začul známy zvuk spaľováka a tak som sa vybral na plochu, kde som uvidel celkom dosť áut a model vo vzduchu. Po pristátí som sa dal do reči s miestnymi aj s holanďanmi, ktorí tu zostali po víkendovej akcii a tiež si polietali s elektrami.

Brno_Medlanky_2007-06-05_16

Brno_Medlanky_2007-06-05_15

Mal som možnosť vidieť niekoľko letov akrobata na MVVS 6,5 ccm aj EPP tryskáč s tlačným motorom a vektorovaným ťahom. Robilo to zaujímavé kopance aj pekné prelety. Akrobat zase kreslil celkom zaujímavé figúry. A tie sa pokúšal aj jeden starší pán so shockfylerom, tento druh modelov ma ale neberie. Viac ma zaujal jeden malý „parasol“, zrejme s uhlíkovým nosníkom krídla, lebo inak by asi len ťažko vydržal, čo všetko s ním majiteľ stváral. No a na záver som si pozrel nácvik akrobacie s elektrovrtulníkom, čo tiež nebolo nezaujímavé. A medzitým som si celkom dobre pokecal. Žiaľ, o pol dvanástej som sa musel vrátiť do centra a neskôr na Slovensko.

Brno_Medlanky_2007-06-05_09

Let akrobata na MVVS 6,5 ccm v Brne-Medlánkách v utorok 5. júna 2007 dopoludnia.

EPP stihačka (Multiplex?) s tlačnou Megou s vektorovaným ťahom na tri LiPolky, celkom dobrá sranda vo vzduchu.
čas 03:31

Let a akrobacia elektrovrtulníka, utorok 5. júna 2007 dopoludnia, Brno-Medlánky

Zobral som to cez OBI v Komíne (keď som už šiel okolo) a vykúpil posledné zvyšky Extruporu 3 mm. Dve tabule 120 x 80 cm za 89 Kč, zobral som si tri dvojice. Posledné, ktoré stáli za to a neboli poškodené. U nás by som za to dal 1128 Sk. Šestku nemali, čo ma mrzelo, bolo by aj na trupy.

Cestou som ešte absolvoval prietrž mračien v Kremnici, ale domov som sa vrátil v pohode a plný dojmov.

Nechajte komentár

Môžete použiť nasledovné HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.