Na návšteve – Lučenec

Kamoš ma cez net pozval do Lučenca na súťaž akrobatov F3A. Bližšie asi už nijaká súťaž nebude a keď som sa dozvedel, že Lučenčania majú aj nové letisko, začal som organizovať hromadný výlet.

Celý týždeň bolo počasie divoké, poobede búrky a blýskavica, tak som mal obavy, ako to s tou súťažou dopadne. A v piatok som sa dozvedel, že ani s tou hromadnosťou to také horúce nebude. Jeden mal rodinné povinnosti, ďalší pracovné a tretí dokonca pohreb. No keď v sobotu 16. júna 2007 zazvonil doobeda mobil a kamoš z netu oznámil, že aj napriek jeho problémom on už v Lučenci je, tak som sa vybral aj ja. Cestou som stretol Sama A., ktorý sa už vracal z krátkej návštevy letiska v ušetrenej chvíľke v nabitom pracovnom programe, tak sme si len blikli svetlami.

lucenec

Nové modelárske letisko RC Klub Lučenec má na výpadovke z Lučenca na juh, hneď za mestom.

Na Boľkovciach už vraj bolo tesno, tak si vyhliadli nové miesto a prvé dojmy ukazujú, že dobré. Okolo kosenej trávnatej plochy sú len polia a je to asi 4 km od mesta, takže ani hluk by nemal byť problémom pre „civilov“. Keďže jeden z mojich kolegov býva v susednej dedine, hneď sme sa zaujímali o prípadnú možnosť lietať na tomto letisku. Miestni nás informovali, že v pripravovanom štatúte súkromného modelárskeho letiska uvažujú aj s takouto možnosťou, samozrejme za miernu úplatu. My síce lietame väčšinou len jednoduché cvičáky, ale v našom letovom parku sa už čoraz častejšie objavujú aj vážnejšie stroje, takže sa celkom teším na budúcu spoluprácu s lučenskými kolegami a prípadne spoločné lietania.

DSCN3127

DSCN3128

DSCN3129

Spolu s dvomi kolegami, s ktorými som sa nakoniec na letisku stretol, sme obdivovali vzdušné kreácie skúsených pilotov, ktorým zjavne nevadil vietol, pri ktorom by sme už naše deproňáky do vzduchu neposlali. No vždy je dobré učiť sa od tých, ktorí sú lepší.

Let akrobata F3A na súťaži v Lučenci 16.6.2007
Let: 2:28

DSCN3130

DSCN3131

DSCN3132

Medzi druhým a tretím kolom akrobacie sa predviedol košičan Hlebaško a jeho skvelý stroj s výborným motorom a excelentnými rukami sme odmenili, ako inak, potleskom. Dve videá z jeho letu:

Štart a let akrobata p. Hlebaška v Lučenci na F3A 16.6.2007

Let: 7:00

Let a pristátie modelu p. Hlebaška v Lučenci na F3A 16. 6.2007

Let: 3:46

DSCN3133

DSCN3134

DSCN3135

DSCN3137

DSCN3138

DSCN3139

DSCN3140

DSCN3141

DSCN3142

Ako sa mi ráno nechcelo, tak som poobede musel konštatovať, že to bol skvelý modelársky deň.

Nechajte komentár

Môžete použiť nasledovné HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.