Prvomájové polietanie v Lučenci

Dostala sa mi v posledný aprílový piatok do uší neoficiálna informácia, že v Lučenci na trávnatom letisku sa plánuje otváranie neba na utorok 1. mája, teda voľný deň. Poznáte lepší spôsob, ako osláviť svoje narodeniny?

Len ako na potvoru som sa nikomu zo známych lučenčanov nevedel dovolať. A vyraziť len tak sa mi veľmi nechcelo. No v pondelok som si bol pre opravené auto a chcel som ho podrobiť skúšobnej jazde, tak som sa vybral do Lučenca, že cestou kúpim mlieko v mliekomate pre svoju kočku. No a pred mestom som zbadal autá na lúke. No nezastanete pozrieť kamošov?

Vlasy deda vševeda stáli pekne vodorovne, takže pre vietor nikto nelietal, len sa kecalo. Opýtal som sa na zajtrajšiu akciu, či je to niečo komorné, len pre pozvaných, alebo sa jedná o OpenAkciu. Potešili ma, že budú radi, ak doplníme ich počty, tak som pokračoval v trápení motora svojho Mondea v záruke a pokračoval cez mesto domov.

Už v piatok v klube to vyzeralo, že nikto nesľuboval účasť na isto, keďže bolo všetkým kolegom jasné, kto doma u nich nosí nohavice a ešte nepoznali svoj názor na utorkové lietanie v Lučenci, a ani do pondelka večera sa mi nikto neozval. Tak som v utorok ráno nabalil v klube svojho Eindeckera a kufríky a vyrazil. Cítim sa už dosť samostatný, aj keď som po operácii chrbtice 😉

O desiatej bolo na ploche už zopár ľudí, vlasy len tak povievali a slnko pálilo. Pavel Harmáček mi požičal čiapku (odkedy mám dve autá, nikdy neviem, čo v ktorom som nechal) a trochu sme lietali a dosť sme kecali. Veď sme sa nevideli vyše roka! Od minimodelov cez deproňáky, EPP a elektrovetrone až po veľké akrobaty, dívať sa bolo na čo. Keďže stále lietam na 35 MHz, overil som si voľnosť kanálov a medzi letmi kolegov a družnými debatami som dal dva lety E-III s jedným naozaj pekným pristátím na pokosený trávnik.

Vydržal som až do tretej popoludní. Za seba môžem povedať, že bolo fajn a kto nebol, môže ľutovať. A keď v Lučenci zase budete niečo podobné organizovať, smelo dajte vedieť, určite rád prídem zas.

Nechajte komentár

Môžete použiť nasledovné HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.