O dva týždne v Lučenci

O dva týždne bude druhá májová sobota pred treťou májovou nedeľou. Skrátka bude 14. mája a Lučenčania plánujú na svojom trávnatom letisku otváranie neba. Nemal by som chýbať ani ja. S čím plánujem doraziť?

Mal by som do tej doby „rozchodiť“ elektrovetroň Short-T, s ktorým som od jesene nelietal. Ešte stále ho mám nastavený na vysielač Futaba FC-16 na 35 MHz a Zdeno sľúbil, že prinesie štipce, aby som si mohol ten svoj zobrať, keď ostatní budú lietať na 2,4 GHz pásme a ja budem chcieť ísť do vzduchu.

Okrem elektrovetroňa mám k dispozícii klubovú EPP Andulu na 2,4 GHz vysielač Turnigy TGY-i6. Hoci som koncom leta s An-2 lietal akrobaciu, vie tento stroj aj pomaly, čo by bolo vzhľadom na dlhú prestávku v lietaní asi pre mňa aj stroj lepšie.

Samozrejme nutným predpokladom na to, aby som si v Lučenci polietal, bude niekoľko cvičných letov. Hoci už pár razy bolo pekné počasie, nemohol som sa venovať páčkam, lebo zakladáme s priateľkou novú záhradu na zelenej lúke a musíme stihnúť nejaké termíny, ak nechceme byť rok bez úrody ovocia a zeleniny. A prakticky som na to sám, ak nerátam občasnú pomoc jej syna. A hoci nad pozemkom je krásne veľká lúka, ideálne pre elektrovetrone, ešte som ju nevyskúšal. Bez pomoci kamarátov mi ide práca pomalšie, všetko trvá akosi dlhšie, ako bola moja prvá predstava. Určite si svoje takmer súkromné letisko užijem, len neskôr, ako som plánoval v zime.

Mám ešte po oprave aj EPP malú combat stíhačku JAK-7, ale tiež ešte po oprave neletela. A to ani nehovorím, že ako dlho som nemákol na EPS dvojmotoráku 🙁

Jediné, čo mi nerobí problémy, je obsluhovať foťák. Tak ak bude dobré počasie na sobotu štrnásteho, urobím si trochu času, oddýchnem si od stolárskeho náradia, elektrického fúrika a iných vecí a prídem medzi modelárov do Lučenca aspoň na chvíľu. Večer totiž mám už plánovanú ďalšiu dlhšiu cestu.

Nechajte komentár

Môžete použiť nasledovné HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.