Kategória Nezaradené

Či je mi ľúto

Tiež vám pri čítaní nadpisu tohto článku príde na um nápev pesničky Joža Ráža „Že mi je ľúto“? Nepočúvam rádio ani nesledujem televízor dlhé roky. Možno preto si pamätám tie omnoho staršie relácie a programy, ešte z čias, keď komunisti rovnako vymývali mozgy, ale nebol až taký silný tlak, ako dnes. Aby som sa vrátil späť k téme. Nedávno som od jednej osoby dostal otázku, či je mi ľúto, že sa náš modelársky klub rozpadol a že som prestal modeláriť. Je?

Prvý model ...

Čítať ďalej

Všetko po starom

Hoci nie som politicky angažovaný, tohoročné komunálne voľby som sledoval so záujmom aj s istými očakávaniami. A bol som pripravený podľa výsledkov prípadne aj konať. Samozrejme, že vo svojom meste som bol aj voliť. Večer po príchode zo záhrady, lebo takú peknú sobotu som nemohol doma hlivieť. A na druhý deň som si na webe pozrel výsledky volieb v troch obciach.

Čítať ďalej

Staré príspevky sú stále čítané

Musím sa ospravedlniť všetkým verným čitateľom tohto webu, že som opäť mal dlhšiu prestávku v publikovaní. Ale už som to napravil a opäť pribudli nové články a pre nové sú nie len pripravené témy, ale aj nafotené veci. Ale nie len novinkami žije modelár.

Čítať ďalej

Prečo modelárom chýbajú sponzori a ako ich získať?

Pod Zväzom modelárov sa trasú (hlinené) nohy, dochádzajú peniaze. Štátnych príspevkov je stále menej, ak vôbec nejaké budú, členské sa zvyšuje na dvojnásobok. Kde sú tie časy, keď zväz platil klubom za každého mládežníka. Chýbajú peniaze na prácu s mládežou v dielni aj ich oblastné súťaže, chýbajú peniaze na organizovanie pretekov a nie je dosť ani na štátnu reprezentáciu. Stále sa hovorí o potrebe získať sponzorov ale takmer nikomu sa to nedarí. Kde je pes zakopaný a ako prísť k peniazom? Odpoveď je veľmi jednoduchá.

Čítať ďalej

Splnený modelárov sen

Posledných pár týždňov ste tu nenašli žiadne nové články z lietania ani z práce v dielni. Pravdu mali tí, čo ma kritizovali, že málo času venujem práci v klubovej dielni a už vôbec nechodím lietať. Prakticky odvtedy, ako som na jeseň poškodil JAK-7, som na letisku nebol. Model som iba opravil. Ani moje obľúbené RC modely áut 1:18 nedostali túto zimu šancu, neodštartoval som ani do jedného preteku. No nezaháľal som, splnil sa mi jeden veľký sen.

Čítať ďalej

Bordel na letisku

Už som sa naučil, že sa neoplatí rozčuľovať sa nad „jednoduchosťou“ ľudí takých profesií, ako sú murári, strážnici alebo „družstevníci“. Keby totiž títo ľudia neboli takej jednoduchej mysle, neboli by murármi, strážnikmi a družstevníkmi. Takže len tak, pre poriadok a zdokumentovanie, som v sobotu 24. októbra 2015 nafotil plochu letiska v Sklabinej.

Že si poľnohospodár, dr...

Čítať ďalej

Články presunuté

Ak sa vám zdá, že niektoré, najmä staršie, články už nemôžete na starom webe nájsť, tak sa vám to len nezdá. Už tam naozaj nie sú. Zaoberal som sa touto myšlienkou už dlhší čas, ale viete, že v poslednej dobe sa sťažujem, že toho času mám nejak málo. Alebo skôr roboty som si nabral nejak veľa 😀 No ale na poslednom Ampéri, netradične v Iliji, ma to dožralo a povedal som si: Teraz alebo nikdy!

Čítať ďalej

Aký bol rok 2013?

Z nového roka 2014 uplynulo niekoľko hodín a ja sa zamýšľam, čo mi ten minulý rok 2013 dal, čo mi vzal a aký vlastne bol? Čo som stihol, čo naopak nie a čo sa udialo také, čo som vôbec neplánoval. Tak aký bol rok 2013 pre mňa?

Čítať ďalej

Prečo píšem tak málo

V posledných dvoch rokoch ste zaznamenali zníženie frekvencie pridávania článkov na tomto webe. A dostal som aj mnoho otázok, či už mailom alebo na akciách, na ktorých sa občas ukážem, že prečo je tomu tak. Niečo som už naznačil v minulých postoch. Takže prečo píšem tak málo?

Čítať ďalej

Môj prvý Modelář

Surfujem si tak po internete, keď som zrazu narazil na stránku so scanmi starých, ale naozaj starých vydaní časopisu Modelář.

Čítať ďalej