preteky tagged posts

MMČR Mikro 2015

Blíži sa (netradičné skorý) termín Medzinárodných majstrovstiev Českej republiky mikro, tedy RC modelov automobilov v mierke 1:18, 1:24 a ostatných malých. Ako mnohí viete, plánujem sa týchto pretekov zúčastniť a ponúkam odvoz aj ostatným dvom-trom modelárom. Pretek sa koná cez víkend na prelome januára a februára 2015 v Bystřici pod Hostýnem (medzi Zlínom a Kroměříží). Dnes prišiel upresňujúci email od organizátora.

Čítať ďalej

Vyhral som

V sobotu 8. novembra 2014 som sa zúčastnil preteku automodelárov v športovej hale vo Valalikoch pri Košiciach. Prihlásil som sa do kategórie 1:18 s jednoduchou ambíciou: neskončiť posledný a mať stratu na víťaza maximálne 20%. Vzhľadom na päť prihlásených v tejto kategórii vrátane mňa sa dalo tušiť, že splnenie týchto cieľov nemusí byť jednoduché. S ohľadom na nadpis článku by som tu mohol tento report ukončiť. No nedá mi to nepochváliť sa podrobnejšie 😉

Čítať ďalej

Moje modelárske začiatky VI.

S našimi modelmi áut 1:12 sme na preteky precestovali takmer celé Slovensko. Pravidelne nás vídavali nie len v Banskej Bystrici a Zvolene, ale aj v Košiciach, Spišskej Novej Vsi, Žiline, Bánovciach nad Bebravou i Trenčíne a Bratislave. A keďže už od začiatku fungovania nášho klubu som podporoval týmovú spoluprácu, po každom preteku sme sa na chvíľu u niekoho zišli, aby sme zhodnotili naše vystúpenie, výsledky a vyriešili problémy, ktoré sa objavili. Zakrátko neostalo len pri hodnotení našich modelov a ich výsledkov.

Čítať ďalej