Strieborná nedeľa na letisku

Už v piatok, pri príprave výstavy, sme sa dohodli, že v nedeľu si pôjdeme zalietať, ak počasie dovolí. Nakoniec sme sa na letisku zišli len dvaja, ja a Maťo a tu je jeho hodnotenie: „Toto počasie sme si vymodlili“.
Kto tam s nami nebol, môže len ľutovať…

Bolo krásne slnečno a o takmer bezvetrie, no chladno, tesne okolo nuly. Na slnku sa dalo vydržať. Maťo si zaobstaral do F-15 nový dvojčlánok LiPol a tak si užíval akrobaciu v malých výškach a po dnešku môžem povedať, že sme pripravení aj na combat. Stuha na konci antény mojej FC-16, položená na streche auta ale odolala a na zdvihnutej kapote tiež neostali stopy po vrtuli, ale favoritku už môžeme považovať za modelársky pokrstenú 😉

brko

Brko dostalo novú kamufláž a nový regler, pretože ten starý nedostal motor do obrátok a tak šiel do firmy JETI na „opravu“. Výrazné vzpätie krídla robí model stabilný, winglety mu nedovolia pády v zatáčke a MIG 400/6V s planetou MPJet 3,3:1 s vrtuľou Graupner 10×8 so sedemčlánkom GP1100 umožňujú svižné lietanie. Krídlo potiahnuté fóliou pri bezmotorovom rýchlejšom prelete vydáva fascinujúci zvuk a tak jedinou nevýhodou modelu je jeho vysoká hmotnosť 900 g (dve štandardné servá po 50 g…) a tým dané veľké opadanie modelu. Pokiaľ je však šťava v baterkách, je to ďábelský stroj.

EVO5 ani dnes nesklamalo, hoci NiMH aku bolo treba pred letom zohriať nabíjačkou. Dal som si jeden dlhý a dva krátke lety, ten tretí bol krátky neplánovanie, ale keď o štvrť na štyri zašlo slnko za oblaky, jednoducho mi začala byť zima a tak som proste pristál. Nejaké náznaky termiky tam hore možno boli, pár razy to koplo, ale bol som celkom rád, že som hore nemusel byť dlhšie ako pätnásť minút.

Elektrovetroňa „Ďábel“ pilotuje pajlotmato. So zvukom.

Takže my sme Striebornú nedeľu prežili v pohode, pokoji, kľude, relaxačne. A čo vy?

Nechajte komentár

Môžete použiť nasledovné HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.