Robíte ešte modely?

Tak s takouto otázkou ma tento týždeň oslovili dvaja ľudia. Pol roka to nikoho nezaujímalo a zrazu dva dni po sebe dvaja ľudia mi položili tú istú otázku. Obom som po pravde odpovedal a u oboch ma zaujímalo, prečo sa ma to pýta. U jedného to totiž vyzeralo, že by snáď (niekto z rodiny) mal záujem stať sa členom krúžku mládeže alebo priamo nášho klubu. Otázka druhého človeka však mala zaujímavé vyústenie.

Po pravde musím povedať, že táto osoba sa ma pýtala ako prvá a je to žena. O to zaujímavejšie je, že sa ma pýtala ako šéfredaktorka okresného časopisu. Bol som v redakcii riešiť jednu smutnú záležitosť, ale pri tom sme prehodili pár viet a prisľúbil som na január osobnú návštevu v redakcii a prípravu rozhovoru o modelárstve a modelároch.

Zhodli sme sa s pani, že už sme dlho nič nečítali v okresnom magazíne o modelároch a tak to napravíme. V uhorkovej sezóne po sviatkoch to pomôže ako časopisu, tak aj klubu. Súčasné podmienky, poistky či hrozby náhrad škôd pri nehodách limitujú našu účasť na predvádzacích akciách pre obce či firmy pri významných výročiach a udalostiach, najmä pre nedisciplinovanosť divákov a neschopnosť organizátorov zaistiť nám na jednej strane voľnú plochu a na druhej ticho v éteri. Sprievodná hudba možno baví divákov, ale sťažuje let viacerých elektroletov.

Osobitným problémom je moderátor. Väčšinou nič nevie o lietaní a o modeloch. Výnimkou boli nedávne oslavy výročia vzniku okresu a mesta Veľký Krtíš, kedy ma organizátor pozval k mikrofónu v čase, keď lietala naša WWII dvojka Miro s Vladom, a mohol som komentovať nie len let, ale aj predstaviť náš klub.

Vzťah s verejnosťou je potrebné budovať, keď sa chceme uchádzať o ich peniaze formou podpory a sponzoringu alebo hľadáme potenciálnych nových členov. Organizovanie výstavy je veľmi náročné a má záber len na obyvateľov mesta. Článok v časopise zasiahne celý okres.

A tak sa už teraz teším, ako si spríjemním jedno popoludnie rozhovorom a ďalšie potom kontrolou a úpravou hotového článku. Naša vzájomná spolupráca je totiž dlhoročná, sám som pred rokmi intenzívne prispieval do časopisu, hoci občas nejaký „brept“ sa do článku pri jeho skracovaní dostal.

Nechajte komentár

Môžete použiť nasledovné HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.