Ako filmovať modely 2?

V minulej časti som vám povedal čosi o filmovaní modelov vo vzduchu. Dnes čo si o spracovaní videa pred jeho zverejnením. Akú sú najčastejšie chyby?

Opäť si požičiam jedno video z nášho klubového archívu a jedno z netu (kolega prepáči 😉 )

Na tomto videu síce veľa neuvidíte, zato dosť si vypočujete, záznam hlasu nášho nového kameramana dokresľuje občasnú atmosféru na našom letisku.

Áno, ide o zvuk. Aj keď druhým videom som Vám opäť pripomenúť, ako správne (ne)filmovať. Foťák nacapiť na čelo, oko do hľadáčika a krk ako statív, pre hlavu aj pre foťák, inak bude ľuďom z vašich záznamov naozaj zle. Nutno však pre objektívnosť poznamenať, že v druhom prípade slečna držala kameru prvý raz v ruke. A model stojí naozaj za to!

Pri filmovaní si dávajte pozor, čo hovoríte. Prípadne si dohovorte s pilotom, čo hovoriť budete. A ak ste na letisku viacerí, upozornite kolegov, aby sa počas „displej letu“ zdržali komentárov alebo skúšania spaľovacieho motora svojho nového modelu…

Ďalej môžete pri spracovaní videa dodať titulky, komentár, hudobný „podmaz“. Pri zverejnení na Youtube však riskujete, že vám video nezoberú alebo v lepšom prípade iba upozornia, že v zázname je obsah chránený autorským právom, ako mne nedávno pri videu z Extreme 3D lietania zo Znojma, kde sa lieta na hudbu. Nechápem tieto debilné „zákony“.

Ja do videa nič nepridávam, nechystám sa na filmový festival do Cannes, ale chcem vám ukázať naše modely.

A čo vy, aké máte skúsenosti s filmovaním modelov?

Nechajte komentár

Môžete použiť nasledovné HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.