Vyrazili sme poistky

A to doslova. V nedeľu popoludní sme sa stretli v klube a venovali sa práci na nových modeloch. A keďže sme zaviedli novú tradíciu popíjania kávy, tak sme sa dali do jej prípravy. Keďže však vonku bolo celkom zima a v dielni sme chceli mať aspoň trochu teplo, bežali oba dva elektrické ohrievače.

No a rýchlovarná konvica, hoci má len 900 Wattov, išla tiež. A v tom Miro zapol sústruh, už neviem, čo vyrábal, a prásk, vyletela poistka. Všetko stíchlo, aj naše HiFi rádio. Aspoň že svetlá majú svoj vlastný okruh.

Keďže dielňa je v starom byte, nemáme moderné ističe, ale poctivé porcelánové poistky. Vlastne mali sme, lebo musím dokúpiť. No ale starý baník sa nezaprie, Miro mal už pripravené drôtiky a onedlho sme mohli zapnúť jeden ohrievač a konvicu a po uvarení kávy aj druhý ohrievač a sústruh.

Po dvoch hodinách práce sa nám podarilo vykúriť našu klubovňu na luxusných 18 °C. To už ani lepidlá neprotestujú, keď ich používame.

Teraz v zime si budeme musieť dávať pozor na súčasné zapínanie rôznych spotrebičov.

Téma:  

Nechajte komentár

Môžete použiť nasledovné HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.