European Extreme Flight Championship v Modelcity Znojmo 2009

V piatok 11.9.2009 ma pracovné povinnosti opäť zaviali na južnú Moravu. Mrkol som na www.mojehobby.cz a zistil si modelárske akcie v okolí a v tomto termíne.

European Extreme Flight Championship v Modelcity Znojmo som si nemohol nechať ujsť! Jednak som bol zvedavý na celý areál, o ktorom som len čítal, jednak vidieť naozaj špičkových pilotov v akcii nemám zase možnosť každý deň. A keďže je to od môjho vysunutého pracoviska len 40 km, bolo rozhodnuté. Dopravnú situáciu komplikovalo Vinobranie v Znojme a uzatvorenie prístupov do mesta, ale mal som šťastie, zobral som stopára a ten vystupoval len pár km od Modelcity a vedel, kde to je a ako sa tam dostať aj pri takejto doprave. A tak pár minút po štrnástej hodine už som parkoval v areáli (po zaplatení vstupného 50 Kč) a mohol obdivovať jednak areál, jednak krásne modely a ich skvelých pilotov.

Mal som možnosť vidieť len časť prvého letového dňa, dá sa teda predpokladať, že kto bol v sobotu alebo v nedeľu, videl špičkové výkony. Potešilo ma stretnutie s Daliborom Valderom, bývalým autíčkárskym pretekárom, žiaľ pre jeho povinnosti sme nestihli dlhšie pokecať a prípadne dohodnúť návštevu v Prahe, kde už roky žije a ja tam budem onedlho možno častejšie, ako by som si želal.

Pozrel som si aj množstvo predajných stánkov a kúpil som si krížový popruh na svoju Futabu. Vyskúšame, uvidíme

Natočil som dve videá:

Video letu 3D akrobata na European Extreme Flight Championship v Modelcity Znojmo 11.9.2009, záber z prvého letového dňa. Bez hudby.

Video letu 3D akrobata na European Extreme Flight Championship v Modelcity Znojmo 11.9.2009, záber z prvého letového dňa. S hudbou.

Všetky fotografie nájdete v Internej galérii.

Téma:  ,

Nechajte komentár

Môžete použiť nasledovné HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.