Podporte nás – cez 2 %

Na Slovensku už niekoľko rokov funguje možnosť podporiť športové a mládežnícke organizácie poukázaním 2% z už zaplatenej dane konkrétnemu príjemcovi. O tejto aktivite podrobne informuje napríklad www.rozhodni.sk. Touto formou môžu občania aj firmy pomôcť organizáciám najmä v regióne, ktoré považujú za potrebné a užitočné.

Prijímateľom 2% z dane z príjmov sa pre rok 2007 sa stal aj náš Model-Klub Veľký Krtíš. Okrem toho, že sa sami zaoberáme stavbou modelov a lietaním s nimi, už dvadsať rokov vedieme aj Modelársky krúžok mládeže a učíme deti nie len modelárstvu, ale aj aktívnemu tráveniu voľného času, technickej zručnosti a pestovaniu telesnej zdatnosti.

Aby sme Vám čo najviac uľahčili možnosť podporiť nás v našej činnosti, pripravili sme na stiahnutie dva dokumenty. Prvým je vyhlásenie pre fyzické osoby-zamestnancov, druhým je strana č.6 Daňového priznania pre právnické osoby s vyplnenými údajmi nášho klubu. Zamestananci si dokumenty po stiahnutí vytlačia a doplnia svoje nacionále a nechajú potvrdiť v mzdovej účtárni spolu s Prehlásením, ktoré už na účtarniach majú.
Právnické osoby, teda akciové spoločnosti alebo spol. s ručením obmedzeným uvádzajú prijímateľov svojich 2% priamo v Daňovom priznaním, pre nich sme pripravili predtlač strany č.6, ktorú treba v prípade, že sa rozhodnete poskytnúť 2% alebo ich časť nášmu klubu, opísať do Vášho daňového prizania.

Všetkým, ktorí sa rozhodli nám pomôcť, ďakujeme.

                                    Július Fábián, predseda Model-Klubu
                                    Miroslav Kulich, podpredseda
Téma:  , ,

Nechajte komentár

Môžete použiť nasledovné HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.