Skladovanie balzových a smrekových líšt

Balzové a smrekové lišty môžeme kúpiť narezané na rozličné rozmery a v tvaroch nie len obdĺžnikových, ale aj ako nábežné a odtokové lišty. No keď ich kupujeme do zásoby, musíme ich nejak skladovať, aby sa nepoškodili. Ako na to?

V našom klube skladujeme desiatky líšt v rôznych rozmerov a tvarov a tiež sme vyskúšali rôzne spôsoby. Kým bol nosník za 30 halierov, tak nejaký ten zlomený kus nevadil. No pri dnešných cenách sa na to pozeráme trochu inak.

Už v minulosti sme využili vnútornú plochu dverí vstavaných skriní a pri lištách sme to urobili tiež tak. Jednak sa tým využije čiastočne hluchý priestor a jednak sú lišty po ruke.

DrziakList-2

Základom držiaka sú papierové rúrky, odpad z predajní s textilom. Skrátené sú tak, aby bežné metrové lišty trčali trochu von. Na spodu je dostička zo smreku alebo preglejka, vrch rúrok je fixovaný dreveným rámom. V dolnej časti rúrky nie sú prilepené, aby sa dali nadvihnúť a prípadne vybrať krátky nosník. Ak je horný rám natesno, rúrky sa nepohybujú.

Na naozaj krátke zvyšky sme urobili na kraji krátky držiak, tiež zo zvyšku rúrok.
A so skladovaním nosníkov už nemáme nijaký problém.

2 komentárov k Skladovanie balzových a smrekových líšt

  • sadik  napísal:

    Môžem len doporučiť! Mám to aj ja. Na bovdeny, tiahla a uhlík používam plastovu inštalatérsku rúrku uzevretú na oboch stranách štuplom z korku.

    • Ďusi  napísal:

      Na to zase máme takú istú rúru, pozdĺžne rozrezanú na dva válovčeky, priskrutkovanú k pomocnému stolčeku, vodorovne 😉 Kdesi na fotkách z dielne to je.

Nechajte komentár

Môžete použiť nasledovné HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.