Banskoštiavnický Ampér 2006

V nedeľu 25. júna 2006 na futbalovom štadióne v Banskej Štiavnici usporiadal miestny LMK pomaly už tradičnú akciu.

Pohodové stretnutie bez nervozity súťaženia, bez naháňania sekúnd a bodov sprevádzalo slnečné počasie, poobede doplnené premenlivým vetríkom. Keď k tomu prirátame servírovanie grilovaných kureniec a dobrú kávu, máme takmer dokonalú modelársky idylku. Takmer preto, lebo mi chýbal hlas dokonalého moderátora, spíkra, Ota.

Prítomní modelári predviedli modely lietadiel od jednoduchých deproňákov s jednosmernými motormi aj balzových konštrukcií so strieďákmi až po špičkové polomakety alebo elektrovetrone, k videniu boli aj elektrovrtulníky a atmosféru dopĺňala monster buggy so spaľovacím motorom.

Podujatiu sa žiaľ nevyhli ani nehody. Najskôr na strome havaroval krtíšsky deproňák Junior pre problémy s regulátorom motora (stačí vlepiť späť motorovú prepážku a model poletí), potom pre problémy pravdepodobne prijímača sa stal neovládateľným zvolenský Junior a odletel vo výške cca 500 m smerom kdesi na Žarnovicu a nakoniec v ostrej zatáčke v značnej rýchlosti narazil do stromu krtíšsky elektrolet Star. Trup a vybavenie ostalo nepoškodené. Pri incidentoch sa našťastie nikomu nič nestalo. O prísun materiálu najmä na nové modely sa postaral p.Vasilko z modelárskej predajne www.elektromodely.com

Už sa tešíme na budúci ročník.

Ďusi
DepronTeam Veľký Krtíš

DepronTeam veľký Krtíš

Nechajte komentár

Môžete použiť nasledovné HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.