Taranis tagged posts

Stojan na vysielač Taranis

Pri nastavovaní alebo ladení modelu vo vysielači FrSky X9D Taranis môžete využiť displej a gombíky vysielača a model si napípať alebo pomocou počítača a programu OpenTX Companion si všetko odladíte, otestujete a potom pošlete do vysielača po USB kábli. Aby sa vám vysielač neváľal po stole po kábli vzadu, je vhodné zaobstarať si vhodný stojanček.

Čítať ďalej

Jedna baterka niekedy stačí

Opäť som si podľa predpovede počasia upravil pracovný rozvrh a v utorok 18. septembra som o deviatej vyrazil lietať s Astrou do Pôtra. Tentoraz aj s úplne novými a ľahkými dvojčlánkami Lipol, aby som si overil, ako sa malá zmena hmotnosti premietne do lietania s týmto termickým vetroňom.

Čítať ďalej

Prvé lietanie v Pôtri

V poslednom období sa snažím aspoň raz do týždňa lietať s elektrovetroňom Astra. Snažím sa o čo najdlhšie termické lety a keď k tomu prirátam aj dlhú cestu na letisko, narážam na nedostatok času, ktorý mi potom chýba v práci. A ako všetci vieme, bez práce nie sú koláče. To by nevadilo, koláče nemusím. Ale nie sú ani modely. Uvítal som preto možnosť chodiť lietať na vynikajúcu plochu takmer za rohom.

Čítať ďalej