Stojan na vysielač Taranis

Pri nastavovaní alebo ladení modelu vo vysielači FrSky X9D Taranis môžete využiť displej a gombíky vysielača a model si napípať alebo pomocou počítača a programu OpenTX Companion si všetko odladíte, otestujete a potom pošlete do vysielača po USB kábli. Aby sa vám vysielač neváľal po stole po kábli vzadu, je vhodné zaobstarať si vhodný stojanček.


Práca s Companionom je skutočne pohodlná a rýchla, aj bez modelu máte možnosť vidieť výchylky serv na obrazovke, ľahšie sa nastavujú rôzne funkcie a rýchlejšie sa prepína medzi obrazovkami, ako vo vysielači. Postaviť vysielač nastojato na úzku hranu môže byť rizikové a ležať nemôže, pretože USB kábel je v strede vzadu. Vlastne môže, ale môže sa zlomiť kábel, ktorý nieje problém vymeniť, alebo vyčvachtať konektor vo vysielači, čo by už bolo horšie.

Na internete som zachytil informáciu o šikovnom stojančeku. Bola už staršieho dáta, no aj tak som zadal do vyhľadávača frázu „Portable Foldable Adjustable Stand Holder For 7″~10″ Tablet“ a dostal som sa na ebay.com. Musel som sa síce prelúskať niekoľkými stránkami všemožných rôznych stojanov na mobily a tablety, ktoré by vysielač neudržali. Ale nakoniec som našiel a za jeden a pol dolára ho objednal.

V podstate sa jedná o priľnavým plastom potiahnutý drôt vytvarovaný tak, aby sa dal ľahko pomocou dvoch skrutiek a matíc zložiť alebo rozložiť do pracovnej polohy. Takže môže byť kľudne v kufríku s vysielačom.

Hoci je pôvodne určený pre tablety, tak sa naň dá veľmi ľahko a bezpečne postaviť vysielač a nie len Taranis. Kábel vzadu je chránený pred poškodením a na vysielač je dobre vidieť.

Je to drobnosť za pár drobných, ale veľmi uľahčí prácu s vysielačom, ak s ním pracujete za pomoci počítača. Aj keď je pravda, že ako často asi za rok pripravujete alebo upravujete parametre modelu vo vysielači. Ale stojanček nemusí celý rok zaháľať. Využijete ho aj pri tablete, ak ho používate ako fotorámček alebo video prehrávač.

Téma:  ,

Nechajte komentár

Môžete použiť nasledovné HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.