Cessna Compromisse – konečne do vzduchu!

Môj kolega Miro K. starší sa už dlhší čas pokúša o zálet svojho modelu Cessna. Má pred ním rešpekt, veď sa jedná o model klasickej konštrukcie, potiahnutý fóliou a pri rozpäťí 1800 mm váži dve kilá pri pohone motorom MIG 600/8,4 V s prevodovkou a napájaním osemčlánkom NiCd Sub-C 1700 mAh. Dnes však povedal „Dosť“ a odhodlal sa.

Ako hovorí, má dosť skúseností s modelmi s menším rozpätím a hmotnosťou a z Depronu. No na túto opachu si stále nejak nevie nájsť odvahu. Pri dnešnej príprave na lietanie v klubovni urobil odvážny kompromisný krok s cieľom dostať Cessnu konečne do vzduchu!

Keďže mal rešpekt najmä pred rozpätím, použil na trup Cessny hotové krídlo z menšieho modelu, čím zároveň znížil aj celkovú hmotnosť modelu. A keďže s modelom podobnej koncepcie, ako je Cessna, už lietal práve s týmto krídlom, obavy zo štartu a najmä následného pristátia razom pominuli. Model má jednoducho „v ruke“ ako sa hovorí a tento je len o niečo dlhší a o trochu ťažší.

Kým spracujem video a množstvo fotografií z dnešnej akcie, ponúkam Vám aspoň jednu fotografiu z predletovej prípravy nového modelu Cessna Compromisse:

Compromisse

😀 😉

Jeden komentár k Cessna Compromisse – konečne do vzduchu!

  • Ďusi  napísal:

    Tak už vás nebudem trápiť, Cessna Compromisse je vtip, ktorý vznikol len tak pre pobavenie, keď už sa teda nedalo lietať, nech je aspoň v klube veselo.

    Ospravedlňujem sa všetkým, ktorých som ja a Miro týmto nachytal. Ja viem, možno som pre niektorých dôveryhodný, ale takýto hybrid by som do vzduchu nepustil, to je veľa aj na môjho experimentátorského ducha 🙂

Nechajte komentár

Môžete použiť nasledovné HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.