Viper a cyklistky

Ako som spomínal v aktualite, došlo na letisku Sklabiná 14.7.2009 takmer k nehode. V poslednej chvíli sa nám podarilo „zahnať“ dievčatá z dráhy do trávy, aby sa nestali obeťou pristávajúceho lietadla.

Boli sme s Mirom K. a Vladom M. zalietať elaporový vetroň s pomocným motorom na pylone za kabínou na letisku a ja som trénoval s Algolom, keď sa nad kopcom, ktorý býva na mojich fotografiách modelov v pozadí, objavilo lietadlo a zamierilo smerom k nám. Preletelo v nízkej výške a zamierilo smerom ku križovatke s hlavnou cestou. „Letí preč?“ spýtal sa Miro. „Ide pristáť od dediny, fúka od Želoviec“, odvetil som a sledoval, ako sa nad dedinou stáča opäť smerom k nám.

viper

Na dráhe sa bicyklovali dve dievčatá, ktoré zastali a pozerali sa na lietadlo. „Hádam im dojde a ustúpia“ pomyslel som si. Lietadlo jasne mierilo dole na dráhu a dievčatá sa len pozerali a pozerali. Každému muselo byť jasné, že už ide pristávať, veď bolo snáď 5 metrov nad zemou, len tým dievčatám stále nie. Tak sme začali s Mirom na ne kričať a ukazovať im, nez zmiznú z dráhy do trávy. Dobre desaťkrát sme na ne zakričali, že ich lietadlo zrazí, kým sa uráčili odpratať aj s bicyklami z dráhy do trávy a už o chvíľu okolo nich prefrčalo lietadlo, ktoré potom dorolovalo až k nám, otočilo sa a pokračovalo späť na horný koniec letiska.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Keďže sme spoznali nášho známeho zubára a vedeli sme, že sa chystá meniť lietadlo, naštartoval som auto a išli sme za ním. Cestou som sa zastavil pri dievčatách, aby som im opäť pripomenul, že sú na letisku a keď uvidia lietadlo v zatáčke nízko nad letiskom, tak nech urýchlene opustia dráhu, lebo ich to lietadlo zrazí, lebo ide na pristátie. Prikývli hlavou, že áno, uvidíme nabudúce. Myslím, že keď na dráhe prefrčalo lietadlo okolo nich, tak im došlo, čo je to za opachu a aká je to energia v pohybe.

So zubárom sme sa porozprávali o jeho novom stokoňovom Viper ultralighte a po nahodení motora počkali, kým ďalšie, dospelé korčuliarky, láskavo dokorčuľovali na otoč, lebo ich ani nehlo uhnúť z dráhy, veď čo na tom, že sa korčuľujú na letisku a lietadlo by rado odštartovalo…

Nechajte komentár

Môžete použiť nasledovné HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.