AN-2 tagged posts

8 dní na strome

Po dohode so starostom som sa vybral na futbalové ihrisko v Stredných Plachtinciach trošku polietať. Hľadal som vhodnú pristávaciu plochu s pokosenou trávou pre svoj nový termický vetroň, aby som to nemal ďaleko. Ako veští nadpis, bolo to iné, ako väčšina ostatných letových dní.

Čítať ďalej

Znovu lietam

V nedeľu 29. júla 2018 v podvečerných hodinách sa do vzduchu vzniesla Andula, EPP model AN-2 a brázdila vzduch na Strednými Plachtincami. Pred letom absolvoval model technickú prehliadku, kontrolu všetkých uzlov a spojov a výmenu lepiacich pások na anténach prijímača. A tiež kontrolu a test trojčlánkov LiPol. Opäť lietam!

Čítať ďalej

Andula nad záhradou

Do klubu chodím stále málo, zato lietať začínam celkom často 😉 Sám 🙁 Pretože takmer všetky poobedia trávim na záhrade pri majstrovaní (mal by som radšej písať v dielni), tak chodievam lietať na veľkú lúku nad záhradou. Do vzduchu tu odštartoval v krátkom čase už druhý stroj. Lietanie tu mi umožňuje výrazne šetriť čas, mám ho teda viacej na zábavnú prácu aj na samotné lietanie. A nevyrušujú ani motorkári, ani psíčkári, ani korčuliari ani pohrebné spevy.

Čítať ďalej

Ilija Jún 2016 sa vydarila

Pozvánka na túto tradičnú akciu sa objavila na internete a v mailových schránkach trochu neskoro. Viac, ako týždeň na rozhodnutie, či ísť alebo neísť nie každému stačí a tak sa oproti minulým rokom zišlo podstatne menej ľudí aj modelov. Svoje určite zohral aj fakt, že počasie sa malo koncom týždňa pokaziť takmer na celom Slovensku. My sme sledovali každých šesť hodín zmenu predpovede a tá v piatok hlásila na sobotu pod Sitnom síce oblaky, ale bez dažďa. A tak sme v sobotu ráno vyrazili a celý deň nič neľutovali.

Čítať ďalej

Prízemné lety s AN-2

Po sobotňajšom lietaní s kamarátmi bolo jasné, že sa počasie na pár dní pokazí a s lietaním na letisku aj na lúke bude na dlhšiu dobu pauza. A nedeľa dopoludnia tomu napovedala. Hmla celé ráno a neskôr vietor. No keď som krátko po druhej popoludní vyzrel na chvíľu von oknom, hneď som volal Mirovi: slnko a bezvetrie. Nakoniec som na letisko išiel sám. A keďže Jak-7 bol po nehode ešte v oprave, voľba bola jasná. Lietať budem s Andulou.

Čítať ďalej

Dvojplošníky nad Strehovou

Kým v sobotu som na Sklabinej pri peknom počasí lietal sám, v nedeľu som šiel na letisko s kolegami. Najprv som však v sobotu po lietaní musel opraviť rozbitý nos Eindeckera po náraze do zeme po vlietnutí do úplavu za Ultralightom. A dokončiť opravu zavesenia krídeliek na An-2. Všetko som stihol, tak sme v nedeľu po obede pristavili dve autá pred klubovňu.
 

Keďž...

Čítať ďalej

ANTONOV AN-2 z EPP

Tento model sa v našej klubovni objavil kedysi vlani. Veľmi som tam nechodil, ale stále som ho videl visieť za ostruhové koleso na háku v detskej dielni. Až mi ho Miro ponúkol túto jeseň, že ak nemám čím lietať, že by som si mal požičať. Tak som si model pozrel, precykloval jeho Lipolky a osadil svoj prijímač. A opravil jednu „drobnosť“, na ktorú ma Miro upozornil. Ako teda lietal tento EPP model s elektromotorom?

Miro mi zap...

Čítať ďalej

Jesenné skoro-daždivé lietanie

Už v piatok som zaregistroval, že predpoveď počasia pre Krtíš na nedeľu dáva šancu na lietanie. Uprostred dažďa a sivých oblakov tohto týždňa sa objaví niekoľkohodinové okno, počas ktorého sa ukáže slnko a stíchne vietor. Keďže som mal pripravené dve lietadlá a baterky nabité, v nedeľu na poludnie som odviezol priateľku na záhradu a sám sa vydal do klubu naložiť modely a vybral som sa smer Sklabiná letisko. Slnko medzitým bolo opäť schované za oblakmi

Čítať ďalej