Prečo píšem tak málo

V posledných dvoch rokoch ste zaznamenali zníženie frekvencie pridávania článkov na tomto webe. A dostal som aj mnoho otázok, či už mailom alebo na akciách, na ktorých sa občas ukážem, že prečo je tomu tak. Niečo som už naznačil v minulých postoch. Takže prečo píšem tak málo?

Pretože píšem veľa. Že to nedáva zmysel? Počkajte chvíľku, vysvetlím.

Mnohí už viete, že v máji 2011 som náhle zostal ležať na posteli pre problémy s chrbticou a ešte ten mesiac mi operovali platničku. Nasledovala dosť dlhá rekonvalescencia, počas ktorej som sa opäť učil chodiť a sedieť. Celý deň byť doma a len občas byť vyvenčený (sám som chodiť na prechádzky okolo paneláka nemohol) je po pár mesiacoch otravná nuda. A stále pozerať televízor, i keď sa jedná o Tour de France alebo Vueltu, normálny človek tiež dlho nevydrží. Aj keď môže len stáť alebo ležať. A tak som pripravil pre svoju priateľku, ktorá pracuje v lekárni a súčasne sa zaoberá zdravým stravovaním a predchádzaním užívaniu syntetických liekov web o zdravej výžive a záhradníčení, aby nemusela neustále odpovedať na maily a telefonáty kamarátkam stále dokola to isté (a zostal jej čas na čítanie a prácu v záhradke) a mohla ich odkázať na článok na web alebo nový článok ako reakciu na mail napísať. V podstate tak začínal aj tento web.

Ako na potvoru aj priateľka, asi pol roka po mne, zostala doma na dosť dlhej maródke. Medzitým si získal jej web istú popularitu aj komerčný úspech a ja som k nemu pridal niečo o hobby bežného človeka a kutila. Ukázalo sa, že je záujem o podobné články a preto sme sa im začali venovať. Píšeme na naše weby a občas aj na objednávku pre iných. A nedávno pribudol ďalší web o bývaní v paneláku.

Priateľka vyzdravela a opäť pracuje. Na písanie už nemá veľa času, lebo sa venuje aj svojmu hobby, záhradke za mestom. Aspoň má inšpiráciu na nové články. Medzičasom sa naučila aj fotografovať a spracovávať a upravovať fotografie. Niektoré si necháva v počítači, iné uverejňuje na blogoch. Mimochodom, pracuje na notebooku s Ubuntu, nie Windows 😉

Keď má v záhradke všetko spravené a je slušné počasie, ideme spolu na bicykle. Kvôli mojej operácii sme dva roky nejazdili a kondička išla dole vodou. Tento rok (2013) sa opäť rozbiehame a pomaly pridávame najazdené kilometre aj nastúpané výškové metre. K dnešnému dňu sme sa dostali na čísla 49 km a 330 m, bez toho, že by sme po výlete odpadli a nevstali 🙂 No ešte vždy je to málo k našim bežným 65 km a 900 m alebo 85 km a 600 m, ktoré sme absolvovávali na dovolenkách. No a to by som nebol ja, keby som blog cykloturistike z toho neurobil. Bicyklovanie mi robí dobre na moju chrbticu a L5S1 platničku a nemám žiadne bolesti. Čím viacej jazdím na bicykli, tým menej musím cvičiť doma. Skrátka mi to pomáha a aj ma to baví.

No a teraz mi povedzte, kedy mám mať čas na stavanie modelov, lietanie s nimi a ešte o tom všetkom aj písať?

A to som vám ešte nepovedal, že popri tom všetkom som bol aj zamestnaný. Síce nie na plný úväzok, ale chodil som do zamestnania. Donedávna ma za to aj ako tak platili. Píšem bol, lebo už nie som. Firma Begokon, ako súčasť Hrko Holding, prepustila všetkých zamestnancov, lebo už nemala nie len na platy, ktoré meškajú, odvody, ktoré od marca nie sú zaplatené (strhnúť ľuďom ich nezabudli), na leasingy nákladných áut, osobných áut, technológií (ktoré si exekútori a dodávatelia odvážajú) ale ani na krmoviny pre sliepky, ktoré sa začali žrať navzájom (možno ste videli v TV správach reportáže) a prestali znášať vajcia (a teda neboli ani tržby z predaja). Skrátka úplný bankrot desiatok prepojených firiem, do toho sa vložili kontroly daňových úradov, úradov práce, finančná polícia chodí po budovách… takže asi hľadajú niečo čo sa pri takomto krachu kamsi „stratilo“.

Po troch rokoch som opäť len na voľnej nohe a nemusím pravidelne každé ráno zapisovať príchod a poobede odchod, aby bol šéf spokojný. Kým bol Hrko Holding menšou firmou, rád som tam pracoval, či už ako dodávateľ alebo neskôr zamestnanec, lebo tá práca mala zmysel, boli vidieť výsledky a bavilo ma to. No posledné obdobie sa tam diali čudné veci.

Takže tu máte aj odpoveď, prečo menej staviam. Keď vám výplata nepríde na účet včas alebo vôbec, máte iné priority. A ani to telo už toľko nevládze, musí veľa oddychovať. To ale neznamená, že som na modely zanevrel. Len musím oveľa viacej času venovať svojej rekonvalescencii a rozbiehaniu svoje vlastnej firmy, aby som uživil rodinu a neskôr aj tie modely. A to som nespomínal RC autá 1:18, ku ktorým by som sa rád vrátil, ak to ovšem situácia dovolí.

Nechajte komentár

Môžete použiť nasledovné HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.