autá tagged posts

12. 2. 2012 – Březí 1:18 Micro

Po takmer roku som sa znova dostal na pretek modelov autíčiek. Pre mňa samotného to bola veľká výzva, jednak ako som na tom zdravotne a jednak, čo všetko sa budem musieť znova učiť (pred koncom sezóny) a ako je na tom starý podvozok.

Čítať ďalej

Seriál Brno – Březí 2010-2011 M 1:18

Tento zimný seriál sa jazdil pod názvom Brno-Březí-Hodonín, no pre mňa sa scvrkol na Brno-Březí, v Brne som stihol len jeden pretek, ostatné som jazdil v Březí pri Mikulove. Prvé dva som vynechal.

Čítať ďalej

RC Scalpel auto 1:18 2 WD

Dal som jednej fotogalérie všetky fotografie svojho modelu auta Scalpel v mierke 1:18 a príslušenstva, ktoré som v minulosti nafotil na jednotlivých pretekoch na Morave.

Čítať ďalej

Pozděchov 2010/2011 – foto RC autá 1:18

Prinášam zopár fotografií modelov áut, najmä teda svojho Scalpela, zo zimnej súťažnej sezóny 2010 až 2011 z telocvične z Valašskej obce Pozděchov. Napriek veľmi zlým mantinelom z oceľových vinklov žltej farby, ktoré sa podpisovali na častom lámaní T-baru, som na koberci v Pozděchove jazdil celkom rád.

Čítať ďalej

8.1.2011 Březí

Počas preteku v Polnej som sa dozvedel o nasledujúcom preteku v Březí u Mikulova. Neváhal som ani minútu a v sobotu 8. januára som krátko pred ôsmou hodinou ráno stál na parkovisku pred miestnou sokolovnou a spolu s ostatnými účastníkmi čakal na príchod miestnych a na otvorenie budovy.

Čítať ďalej

2010.12.29 – Vánoční závod v Polné

V poslednom období v Čechách upadlo jazdenie s modelmi 1:18 2WD v prospech väčších modelov 1:10, stabilná základňa jazdcov aj usporiadateľov ostala len na Morave a tak sa Vláďa Vomlel z Polnej (kraj Vysočina, ale v minulosti to patrilo do Juhomoravského kraja) rozhodol podporiť jazdcov zorganizovaním Českomoravského pohára MICRO onroad, ktorého nultým pretekom bol práve Vianočný pretek usporiadaný netradične v strede týždňa 29. decembra 2010, na oddýchnutie si od vianočných sladkostí. Spojil som príjemné s užitočným a pri návrate zo služobnej cesty v severných Čechách som sa ubytoval v utorok večer v Polnej a dostavil sa na tréning.

Čítať ďalej

Scalpel prosím … – … Hotovo

Chcel som napísať len aktualitu o tom, ako dnes prišiel balíček z Holandska s vecami pre Scalpel, ale bola by to aktualita na celú stranu, takže radšej pridám menší článoček.

Čítať ďalej

18.4.2010 – Modelárska sobota

Keďže málo cestujem 😉 tak som si v sobotu spravil výlet na Vysočinu. Okrem iného som stihol zúčastniť sa ako divák Majstrovstiev ČR modelov automobilov v mierke 1:18 v Polnej a v podvečer aj nesúťažného stretnutia leteckých modelárov v Havlíčkovom Brode. Super bolo.

Čítať ďalej

Banská Bvystrica DTM 2008-07-12

V lete som si „vybehol“ do Banskej Bystrice zajazdiť s požičaným autom, ktoré mi pripravil na pretek Ivan K. a dal mi k ruke mladého chalana z klubu, aby mi pomohol udržať model v prevádzke. Jazda so štvorkolkou mi celkom nešla, predsa len dvanásť rokov jazdenia so zadokolkou sa na mne podpísalo. Prinášam pár fotografií z jazdenia na asfalte.

Neuverite...

Čítať ďalej

Modely Brno 2008 – nabudúce asi už nie

Po roku sme sa rozhodli znova navštíviť túto jarnú modelársku výstavu. Tešili sme sa na novinky na modelárskom poli aj na výhodný nákup pred začiatkom sezóny a inšpiráciu na stavbu nových modelov.
Márne.

Čítať ďalej